Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 2001-ben kötött 15 éves...

2001-ben kötött 15 éves életbiztosításomat érdemes megszüntetni?

Figyelt kérdés
Ha megszüntetem(nem tudom tovább fizetni)van-e valami kötelezettségem a NAV felé,ha az utóbbi 3 évben nem vettem igénybe adókedvezményt?

2012. aug. 23. 21:31
 1/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Ha tudod fizetni nem érdemes. Már csak 4 év van hátra és akkor sokkal több pénzed lesz.
2012. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Smartguy86 ***** válasza:
0%
Ha 2001-ben kötötte, akkor közel se biztos, hogy olyan hű de sok pénze lesz 4 év múlva :D 2008-ban egy csomó biztosítás értéke a 0-val lett egyenlő...
2012. aug. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Konkrét termék, és a legutolsó számlaértesítő adatainak híján erre a kérdésre nem lehet felelős választ adni.
2012. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Elnézést Smartguy86, de mire szeretnél utalni azzal, hogy 2008-ban sok biztosítás értéke a 0-val lett egyenlő, nem teljesen értem?
2012. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Robiufs ***** válasza:

Smartguy86 arra ura hatott, hogy ezekben a megtakritásokba még nem voltak beépítve árfolyamvédelmi megoldások. A modozat és a jelenlegi állapot ismerete nélkül tényleg nem lehet korrekt választ adni a kérdésre. Szívesen átnézem és veleményezem, ha kell a segítsegem! Hangsúlyoznám a "segítség" szót!

Robi

2012. aug. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát az lehet, hogy nem volt árfolyamvédelmi megoldás (a tanácsadókon és az ügyfél józan eszén kívül), de hogy egyetlen biztosítás értéke sem lett 0, az meg aztán tuti biztos. Olyan volt, hogy mondjuk 60%-ot csökkent, de azóta már 1. jelentős korrekció történt 2. tovább lett fizetve 3. a VV érték magasabb lett, de még mindig nem 100%, ellentétben a lejárati értékkel. Tehát az esetek elsöprő többségében ilyen rövid idő múlva lejáró biztosítást nem érdemes visszavásárolni.
2012. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, és a NAV felé ebben az esetben nincs kötelezettséged, feltéve, hogy a szerződő végig magánszemély volt.


De egyébként, ha nem tudod tovább fizetni, díjmentesíteni nem lehet? Az mindig jobb megoldás, mint a felmondás.

2012. aug. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Smartguy86 ***** válasza:

Nem szó szerint 0-t értettem, hanem hogy nagyot zuhant. 2001-ben kötötte, 7 éven át fizette, és az lényegében be is dőlhetett - lényegében feleslegesen fizette.


Persze osztom, hogy attól függ - milyen termék, milyen kötvény, stb.

2012. aug. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Robiufs ***** válasza:

A kérdésedre én is csak megerősíteni tudom az előttem szólókat, vagyis nincs a NAV felé beszámolási kötelezettséged, mivel a szerződés meghaladta a 10. évet ezért nem keletkezik SzJA.

Gondold azért át, hogy mit teszel, mert sok pénz úszhat így el, ha hamarabb lezárod. Jó ötlet a szüneteltetés, de ez is attól függ, hogy a szerződés mit enged, mennyi időre ...stb. Azt se felejtsd el, hogy közben a költségeket vonják! Még a díjcsökkentés, fizetési ütemezés is jobb ötletnek tűnik, mint a visszavásárlás. Nem beszélve arról, hogy az a cél, amiért ezt elindítottad, az nem fog 100%-ban megvalósulni! Ha hirtelen nagyobb összegre van szükséged, akkor azt NE(!) ebből fizesd! Kérdezd meg magadtól, hogy valóban meg kell vennem azt a valamit, van lehetőségem valami más megoldásra... stb. Legyél kreatív. Még az is jobb (ki kell számolni), ha addig kölcsönt veszel fel. Még egy: ha nem tudod fizetni, akkor biztos, hogy jó munkahelyen dolgozol? Merj váltani a célod érdekében. Jelezd, ha személyesen szeretnél velem beszélni!

Robi

2012. aug. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem vagy a díjmentesítés,vagy a szüneteltetés mellett döntök.

2012. aug. 25. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!