Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Vagyonbiztosítást ki köthet...

Vagyonbiztosítást ki köthet pontosan?

Figyelt kérdés
például, ha szeretnék biztosítást kötni egy házra, ami nem az én tulajdonomban van, akkor azt én feltétel nélkül megtehetem?
2013. okt. 24. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Vagyonbiztosítást az köthet akinek érdeke fűződik a vagyontárgy megóvásához. Az "érdek" pontosításra szorul: tulajdonos, bérlő, haszonélvező stb. Ugyanakkor szétválik a "szerződő" és a "biztosított" személye is, és az érdek a biztosítottra vonatkozik, a szerződőre nem. A szerződő tulajdonképpen csak díjfizető.

Magyarán köthetsz szerződést a példád alapján, de nem lehetsz biztosított, hacsak nem igaz rád, hogy bérlő, haszonélvező stb vagy.

2013. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

és ki lehet érdekelt? illetve mit takar pontosan az érdek?


nézzünk egy esetet


Mondjuk a szomszédom kimegy külföldre dolgozni, és életvitelszerűen ott is lakik, de a háza itt marad, nem adja el, viszont megkér arra, hogy intézzem a biztosítási ügyeit. Vagyunk olyan viszonyban, hogy ezt megteszem, és ő természetesen rendezi velem a dolgot, de nem akar mondjuk Ausztráliából azért hazajönni, mert éppen aláírni kell valamit, vagy esetleg valami káresemény történik.


Én, mint szomszéd köthetek erre a házra biztosítást, mint szerződő?

2013. okt. 25. 09:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Az úgy működik, hogy te megkötheted, te leszel a szerződő, a szomszédod a biztosított. Írtok egy meghatalmazást, hogy ő hozzájárul hogy az ügyeit te intézed, esetleges kárnál te járjál el, a kártérítést te kapd.
2013. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló jól írta. Állandó, és teljeskörű meghatalmazást kell kérned. Arra figyelj, hogy olyan biztosítást köss, amiben nem állandóan lakottként van megjelölve az ingatlan. Ha bérbe van adva, akkor pedig bérbe adottként szerepeljen. Ha nem kötsz újat, csak a meglévőt módosíttatod, akkor is igaz ez a szabály.
2013. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!