Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Felelősségre vonhatnak olyan...

Felelősségre vonhatnak olyan károkozásért amit egy nem megfelelően karbantartott eszköz meghibásodása okozott?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogy én rendeltetés szerűen használtam egy eszközt, de a silány minősége és az üzemeltető hanyagsága miatt kárt okoztam a használatával.
2013. dec. 19. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így túl kevés információ. Alapvetően, ha te rendeltetésszerűen használtad, akkor nem. Viszont gyanúm szerint (mea culpa, ha tévedek), azért itt más is közrejátsztik...
2013. dec. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Grim13 válasza:
100%
igen kevés az infó... pl. neked meg kellett győződnöd arról hogy milyen az állapota ennek az eszköznek? ez így kifogásnak is gyenge hogy a "minősége silány" ha te választottad hogy azzal dolgozz akkor nem a gyártó hibája! ha szakszervezet tagja vagy és a cég ahol dolgozol kényszerített erre hogy ezt használd és ellenőrizted a tevékenység előtt és ha kifogásolható volt még jelentetted is akkor nem vagy bajban (persze ez csak meseországban megy is), különben simán bajban vagy...
2013. dec. 20. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Felelősséggel tartozol az általad végzett tevékenységért. Az egy második lépcső, hogy Te továbbhárítod a gép karbantartója felé, de ez a Te megbízódat nem kell hogy érdekelje.

A megbízódnak egy számít, ki okozta a kárt, és a szerződésben milyen módon van szabályozva a felelősség kérdése. Neked pedig azt kel bizonyítani az eszköz karbantartója felé, hogy a kár a nem megfelelő karbantartás következményeként következett be. A gép silány minősége is egy másik típusú felelősség. Az előbbi szolgáltatói, a másik termék felelősség.

2013. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!