Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Azt mondták a fogászaton,...

Azt mondták a fogászaton, hogy lejárt a taj kártyám. Mit kell csinálni? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Regisztrált munkanélküli vagyok,ellátást nem kapok.

Nem fizettem idáig semmit.

Most voltam a fogorvosnál és ő mondta hogy lejárt a tajkártyám..

Nem tudom,hogy hogyan működnek ezek a dolgok,ezért kérem a segítségeteket.

Mely helyekre kell elmenni,hogy rendezzem a TB-t?

Önkormányzat,Nav,Munkaügyi,Oep? Hova?


Nem szeretném,hogy utólag hajtsanak be rajtam valami összeget.

20/F



2014. jan. 30. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A NAV-nál kell ezt intézned. Itt van egy kis segítség: [link]
2014. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha szociális szempontból rászorulónak minősülsz, akkor kérelmedre a járási hivatal rendezi a TBd.

A szociális törvényben (fenn van a neten) megtalálod a feltételeket.

Ebben az esetben csak a "kieső" időre kell fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot (TBt) (a jogosultságod végétől a járási hivatali rendezés kezdetéig)

(ha már elmúltál 20 éves, a szüleid jövedelme és vagyona nem számít)

Egyébként nem a taj kártyád járt le, ha az eü. szolgáltatásra való jogosultságod.

2014. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nav-nál kell intézni. Be fogják hajtani az elmaradást. 2013-ban 6660Ft volt a havi hozzájárulás.
2014. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Havi 6600Ft? Durva.....

Fél éve nincs munkám és semmilyen támogatást ne kapok,ekkor is behajtják ezt az összeget?

Egy sima fogtömés volt az SZTK-ban,ha jól tudom az "még" ingyenes,szóval így is kell fizetnem??

2014. febr. 2. 16:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg kellene fizetned a fogászt, mert nem ingyenes, csak a TB fizeti helyetted - már ha van érvényes TB-d, mert te vagy más fizeti. Ha nincs, visszamenőleg be kellene fizetni, már ha biztosítva akarod magad tudni, szóval nem kötelező.


Nekem már három éve nincs, mert külföldön dolgoztam, cirka 250 ezret kéne befizetnem, nem éri meg, szerintem neked sem. A kórházi orvos biztos nem drága, egy-egy kezelést ki tudsz fizetni, ha beteg leszel is fogad a háziorvos, stb, nekem eddig mindig csak szóltak, hogy nem érvényes, mondtam jó-jó, apróságokért nem kellett fizetnem.

2014. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!