Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Van egy 15 évre kötött Lépésel...

Van egy 15 évre kötött Lépéselőny II. nevű életbiztosításom. Eddig csak adókedvezményt kaptam belőle, amíg lehetett. Most 10 éves, rendesen fizettem, minden évben elfogadtam a növekvő díjakat. Érdemes ezt tovább fizetni, vagy inkább szüntessem meg?

Figyelt kérdés

2014. febr. 28. 23:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az vállalkozás/üzlet költségeit felhozni azért nagyon csalóka, mert ezeknél van egy csomó előre nem látható / nem becsülhető költség. Egy unit linked esetén a költség nagyon jól becsülhető, ezek nagyon-nagy többsége előre látható, a szerződésben benne van. A probléma, hogy a szerződésben úgy van benne, hogy azt az emberek többsége nem érti, így ki van szolgáltatva az említett sumák megtévesztő ügynököknek.


Ha az ügyfeleidnek úgy elmagyarázod a költségeket, hogy azt meg is értik, és pontosan tudják, hogy ez a szerződés nekik a következő 10 évre mondjuk összesen 500 ezer forintjukba kerül, akkor az teljesen tisztességesnek tartom, és megérdemled a jutalékod. ;-)

Bár azzal még nem értek egyet, hogy feltétlenül így járt a legjobban az ügyfél, de a legnagyobb problémának unit linked esetén a költségek elmaszatolását a biztosító és az ügynök részéről látom.

2014. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 SzarvasLászló ***** válasza:

Az unit link csak egy eszköz a sok közül. Hogy ezzel vagy mással jár jobban az ügyfél azt az igények, lehetőségek és célok döntik el (nem elhanyagolva a költség kérdést sem).


Ha tisztán a praktikusságot nézzük, akkor egy kombi autó sok mindenre jó, de annak nem éri meg akinek nincs mit/kit furikáznia benne, mert túl költséges. Viszont aki egyedül szereti élvezni a tágas teret, annak megéri.


Nagyon nagyon nagyon általánosságban szólva: szerintem bármilyen eszközből kellő odafigyeléssel/tudással felvértezve ki lehet hozni a kívánt célt.

Vagy fordítva: kellően ismerve az eszközöket ki lehet választani a legmegfelelőbbet.


Úgy érzem, ezt kellene a fejekben helyre tenni, hogy ismerjenek meg a pénzügyi területekről minél több termékeket, esetleg kicsit mélyebb tudással is rendelkezzenek róla hogy mi és mire való, mit nyújt milyen feltételekkel (nem pedig a szomszéd hülyeségeit venni alapul).

Vagy bízzanak meg valakiben aki ehhez ért, viszont kérjék is számon a tanácsadótól a tudást (én legszívesebben ezért itt bevezetném egy szint felett az ingyenesség helyett a tanácsadói díjat).


Amit tapasztalok: sok ember még azzal sincs tisztában, hogy a szerződése miről szól. Egy lakásbiztosításba bele van építve többek közt a kutyák-macskák gyógyítási/kezelési biztosítása is. Szerinted ennek ellenére hány olyan ügyfelem van akinek ötödszörre mondom el, hogy hozzon számlát a kezelésről, majd hatodszorra is elviszi az állatorvoshoz, kifizeti a busás kezelési költséget azután pedig nem nyújtja be a számlát kártérítésre. Mindezek után panaszkodik a szomszédnak, hogy nem ér semmit a biztosítása...

2014. márc. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólók!

Köszönöm a véleményeket!

Egyetértek azzal, hogy:

" sok ember még azzal sincs tisztában, hogy a szerződése miről szól"

Én sem, ezért keresek valakit, aki látott már ilyen szerződést, és érti mi van benne.

2014. márc. 5. 12:01
 14/17 kerdezzoo12 válasza:

Teljes mértékben egyet értek Szarvas Lászlóval.


Át kell gondolnod, hogy megszünteted e. (szerintem nem érdemes, illetve csak akkor, ha pluszba jössz ki és kell a pénz)


Tudnod kell, hogy most szükséged van e a pénzre, vagy sem.


Akár érdeklődhetsz más lehetőségek után is.


Kicsit a kiszámolóról :)

Hasznos oldal tényleg, csak nekem nem szimpi hogy szinte mindenhol "reklámozzák". Találtam már pár szinte teljesen ugyanilyen oldalt (kinézetre tartalomra gondolok).


A kíváncsiság kedvéért meg is kerestem egy ilyet. (előtte mindenhol az UL biztosításokat hogy is mondjam fikázta).


Majd végül oda jutottunk, hogy Ő nekem UL-t tudna felajánlani :D


Vicces dolog szerintem. Ja igen és Ő persze független pénzügyi tanácsadó, akinek van díja, tehát nem ingyenes, bár ebben ingyen adott tanácsot.

Ezt követően (Ő nem jutalékra hajt), majd akart adni egy terméket ami mindenre jó csak arra nem amire nekem kell :D


Szóval a lényeg, hogy nem minden az aminek látszik.


És mindenhol szidják ezeket az ügyintézőket.


Találkoztam már párral, és Ők is emberek, és így köztük is van olyan, aki a pénzre hajt, viszont nagyon sokan vannak, akik arra, hogy jól mennyen a szekér nekem mint ügyfélnek is, mivel ha én idő közben azt mondom hogy hoppá ez a marha átvert, és megszüntetem a szerződést akkor bizony ő nagyot bukik :)


Ezt persze sehol nem mondja el se a kiszámoló se máshol, csak az ügynöki jutalékokkal foglalkozik.


Hasznos oldal, de kissé megtévesztő :)

2014. márc. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

@kerdezzoo12: szerintem kicsit felületesen olvasod el a kiszámoló cikkeit. Volt olyan is, amikor korrekt árazású unit linked biztosításról írt: [link]


A probléma az, hogy ilyen szerződéssel nagyon ritkán lehet találkozni. Arra esély, hogy ilyen ajánlattal keresse meg az ügyfelet egy "ingyenes" pénzügyi tanácsadó, nagyon kicsi.


Ugyanis ma Magyarországon a unit linked szerződések átlagos TKM mutatója 6.8%. Mit jelent ez? Ha valaki 250 ezer forintos éves díjú, vagy kb. 20833 forintos havi díjú szerződést köt, akkor ez neki nagyjából 730 ezer forintjába fog kerülni a 10 év alatt. Azt hogy ez mennyire korrekt, döntse el mindenki maga.


Amiről a kiszámoló írt, az Allianz Életprogram 295 ezer és 380 ezer forintba kerül a teljes 10 éves intervallumra. Van egy kis különbség, nem?


Még néhány példa, hogy egyes szerződéseknek milyen ára van (ugyanezekkel a paraméterekkel - azaz 20833 forintos havi díj, 10 éves intervallum):

- CIG Pannónia - Bestens Életbiztosítás: kb 675 ezer forint és 955 ezer HUF között

- Groupama Garancia - Folyamatos Díjfizetésű Partner Életív Program: kb 515 ezer és 780 ezer HUF között

- ...és végül a kedvencem: Metlife Maxima (664): kb 880 ezer és 1 millió 130 ezer HUF között

2014. márc. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kerdezzoo12 válasza:
Soha ne a TKM alapján dönts :) Allianz rendelkezik a piacon az egyik legátláthatatlanabb szerződésekkel. Sokan tudnának erről beszélni hosszasan. Másrészt, ez a terék az FHB-Allianz terméke, teát 2 cég is vesz le szépen pénzt a befizetéseidből, úgy, hogy minden évben 3, vagy 5 %-ot emelik a befizetéseidet, még ha te nem akarod akkor is, így garantálják, hogy folyamatosan egyre több pénzt pumpálsz a cégekbe, míg máshol ez nincs kikötve, így a TKM is ezt nem veszi figyelembe :) huncut dolog ez a TKM :D egy fogódzkodónak tökéletes, és szuper hogy van, bár az MNB végezhetné jobban a munkáját, és büntethetne jobban, mert amilyen büntetéseket kioszt azokat röhögve kifizetik a cégek. :D
2016. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 grafx válasza:
Azok a biztosítók, ahol magas a TKM mindig azt mondják, hogy nem érdemes figyelni a TKM-re, mert ők magasabb hozamot érnek el, és azzal kompenzálják a költségeket. Sokszor látok irreális hozamtervezést, amelyeket ügyfél hoz megmutatni. Persze voltak sokan, akik Bróker Marcsinak is hittek. Az Allianz Életprogram szerződése jó ajánlat, ha az ügyfél igényei szerint kötik meg, és nem a jutalék lebeg az üzletkötő szeme előtt, hanem a valódi megoldást keresi.
2019. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!