Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fizetnem kell? Németo-ban...

Fizetnem kell? Németo-ban megszűnt a munkám, hazajöttem. De a kinti betegbiztosító tudtomon kívül fenn tartotta a tagságot és most tagdíjat vár.

Figyelt kérdés

vagy kihez kell, hogy forduljak segítségért ilyen esetben?


a kinti lakcímemre írták a leveleket (amiket nem kaptam meg mert itthon voltam)először azt, hogy értesültek arról, hogy megszűnt a munkaviszonyom és küldjek vissza egy nyomtatványt, hogy megtudják, hogyan, milyen alappal biztosítsanak a továbbiakban.

nem küldtem vissza, így nem írtam meg, hogy nem dolgozom kint, itthon vagyok. mivel nem is tudtam, hogy erre kérnek. aztán erre felszólítottak még egyszer és közben megállapítottak egy kb havi 3900 EUR-os tagsági díjat és kértek még egyszer hogy jelezzek a jövedelmi adataimról.


ami szintén nem történt meg, mert erről sem tudtam.


utána írták, hogy törvényesen beállították az önkéntes tagságot, fizessek 4060 EUR-t.


utána közlik, hogy még mindig nem látják a befizetést, már meg 2070 EUR-t kérnek.


a legutolsó levélben az áll, szüneteltetik a szolgáltatást, nem vagyok biztosítva csak az alapszolgáltatásra vagyok jogosult.



és most olvasom ezt a sok levelet.

most mit tegyek? hívjam fel őket, vagy ne vegyek róluk tudomást?

habár a neten írtam már nekik, most jeleztem, hogy a kinti leveleimet nem kapom meg, nemigen tudok németül, kérem türelmüket míg kiderítem, hogy mit akarnak tőlem, és ha nem fog menni az e-mail-es kontakt, egyéb ötletem nincs hogyan kommunikáljunk. (mert én fel nem hívom őket mobilról az tuti)


2014. ápr. 5. 18:50
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
milyen tagság? vagy valami ügynökségnél rendezted az ügyeidet? hát rendezetlenül ne hagyd...!!
2014. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Ha egy betegbiztosítónál be voltál jelentve, akkor NEKED kellett volna lemondani. Amíg nem mondod le, addig a tagság fennmarad és te köteles vagy fizetni.


A havi 3900 Euro viszont egész biztos tévedés, ez legfeljebb ennyi Forint lehetne, vagy pedig fél éves összeg.


Ha nem jelentkezel náluk, akkor a tagságod tovább is fennáll, és egyre többet kell fizetned.


Vagy keresel valakit, aki tud németül és a segítségével írsz egy AJÁNLOTT levelet a biztosítónak, mellékelsz valamilyen hivatalos igazolást arról, hogy adott dátum óta nem élsz Németországban. Kérheted, hogy méltányossági alapon ne kelljen az egész hátralékot kifizetni. Ezt vagy megadják, vagy sem, teljesen a jóindulatukon múlik.

Egyúttal le kell mondanod a biztosítói tagságodról, a tövábbi költségek megelözése érdekében.


Amennyiben ragaszkodnak a teljes összeg megfizetéséhez, akkor azt tedd meg minél elöbb, mert különben feljelentenek, és akkor nemcsak ezt, hanem még a perköltségeket is fizetheted, ami tízezres nagyságrendnél indul.

2014. ápr. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"NEKED kellett volna lemondani"


ez itthon is úgy megy, hogy: bejelent as munkahely, lesz automatice biztosításod, aztán megszűnik a munkahelyed, automatice megszüntetik a biztosításod.


bejelentésnél ott is ugyanúgy a munkáltató jelentette be, ahogy itthon is szokás.

ki gondolta volna, hogy a munkáltató amikor kijelent feléjük is, ők nem szüntetik meg, hanem ezt csinálják.

2014. ápr. 5. 20:09
 4/27 A kérdező kommentje:
#1 na mégis milyen tagság???? hivatalosan így hívják a biztosítottakat
2014. ápr. 5. 20:12
 5/27 A kérdező kommentje:

szóval méltányossági alapon..

csak eleve honnan tudok én arról, hogy tartozom..

írtam nekik, hogy nem élek kint, nem kapom meg a leveleket

most írjam nekik, hogy a napokban küldték el nekem Mo-ra?

2014. ápr. 5. 20:14
 6/27 A kérdező kommentje:

de köszönet


először megvárom mail-re reagálnak e.

nekem semmi kedvem megadni az itthoni címem, hogy megint küldjenek vagy 20 német levelet

2014. ápr. 5. 20:15
 7/27 anonim ***** válasza:
Ha nem jelentkezel, akkor a volt munkátatódon keszetül megkeresnek, vagy ha ez nem megy, akkor a feljelentek, és a rendörség meg fog találni.
2014. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

hát eddig nem fenyegettek semmivel, csak azt írták szüneteltetik a szolgáltatást.


amúgy ők a cigányok, mert én alá nem írtam semmit, tudomásul nem vettem semmit, és ők meg biztosítanak és szerződést módosítanak önkéntes alapra, csak úgy.

és ha speciel épp nem is élnék?


fizethetnék utánam a felmenőim?

2014. ápr. 5. 20:21
 9/27 A kérdező kommentje:

ez hogy nézne ki itthon?

valakit kitesznek, nem talál munkát egy évig, aztán a TB-től kapna egy levelet egy jó nagy nagyságrendű tartozásról..

2014. ápr. 5. 20:24
 10/27 A kérdező kommentje:
sajnos az összegeket nem néztem el :(
2014. ápr. 5. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!