Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fizetnem kell? Németo-ban...

Fizetnem kell? Németo-ban megszűnt a munkám, hazajöttem. De a kinti betegbiztosító tudtomon kívül fenn tartotta a tagságot és most tagdíjat vár.

Figyelt kérdés

vagy kihez kell, hogy forduljak segítségért ilyen esetben?


a kinti lakcímemre írták a leveleket (amiket nem kaptam meg mert itthon voltam)először azt, hogy értesültek arról, hogy megszűnt a munkaviszonyom és küldjek vissza egy nyomtatványt, hogy megtudják, hogyan, milyen alappal biztosítsanak a továbbiakban.

nem küldtem vissza, így nem írtam meg, hogy nem dolgozom kint, itthon vagyok. mivel nem is tudtam, hogy erre kérnek. aztán erre felszólítottak még egyszer és közben megállapítottak egy kb havi 3900 EUR-os tagsági díjat és kértek még egyszer hogy jelezzek a jövedelmi adataimról.


ami szintén nem történt meg, mert erről sem tudtam.


utána írták, hogy törvényesen beállították az önkéntes tagságot, fizessek 4060 EUR-t.


utána közlik, hogy még mindig nem látják a befizetést, már meg 2070 EUR-t kérnek.


a legutolsó levélben az áll, szüneteltetik a szolgáltatást, nem vagyok biztosítva csak az alapszolgáltatásra vagyok jogosult.



és most olvasom ezt a sok levelet.

most mit tegyek? hívjam fel őket, vagy ne vegyek róluk tudomást?

habár a neten írtam már nekik, most jeleztem, hogy a kinti leveleimet nem kapom meg, nemigen tudok németül, kérem türelmüket míg kiderítem, hogy mit akarnak tőlem, és ha nem fog menni az e-mail-es kontakt, egyéb ötletem nincs hogyan kommunikáljunk. (mert én fel nem hívom őket mobilról az tuti)


2014. ápr. 5. 18:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Nem az össszeg az, ami nem stimmel, hanem az, hogy ez havi díj!


Németországban a havi betegbiztosítás max. 600-700 Euro.

2014. ápr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"mert én alá nem írtam semmit, tudomásul nem vettem semmit, és ők meg biztosítanak"


Ha nem írtad volna alá, akkor nem lett volna érvényes a beiztosítás, valószínüleg a munkaszerzödés része volt a betegbiztosítás.

De mivel nem tudsz németül, valószínüleg azt sem tudtad, mi van a munkaszerözdésben.


Mindenesetre ha nem fizetsz, akkor igen nagy bajod lesz belöle a sajár hibádból.

2014. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"Ha nem írtad volna alá, akkor nem lett volna érvényes a beiztosítás, "


az első levelet így küldték:

munkáltatója jelentette felénk, hogy munkaviszonya megszűnt, kérjük töltse ki az alábbi űrlapot, hogy megtudjuk hogyan biztosíthatjuk önt tovább, pl elmegy e részmunkaidőben dolgozni, vagy bejelentkezik e munkaügyi központba, vagy önkéntes alapon, vagy hogy, kérjük jelezze.


én ugye ezt a levelet nem kaptam meg.

köv. levélben (amit szintén nem kaptam meg) közlik, hogy kérték hogy jelezzem hogy szeretném, de törvényre hivatkozva ők áthelyezhetnek önkéntes alapúnak (hogy saját magam fizetem) akkor 3900 lenne a de HAVONTA fizetendő összeg de ha kitöltöm a mellékelt űrlapot akkor még ezen módosíthatunk. és így tovább csak írtak és írtak.

amiről semmit de semmit nem tudtam.


idézem ha valakit érdekel:

"Ohne diese Unterlagen (ez a mellékelt űrlap, amit töltsek ki)sind wir gesetzlich verpflichtet, Ihre beiträge aus der Beitragsbemessungsgrenze in Höhe von derzeit 3900,5 Eur monatlich zu berechnen."

2014. ápr. 5. 21:16
 14/27 anonim válasza:

"na mégis milyen ügynökség?"


hát én tudjam? kint nagyon sok ilyen Agenturcég van,akik fejpénzért mindent elrendeznek,adózás,betegbiztosítás...visszaigénylés stb...ha te mármost egy analfabétapö.csként kimentél,és rendezetlenül hagytad,akkor idd meg a levét! di kránkenhájtzissserungot ithon nem fizetek,elviszi a végrehajtó a házadat,és nem könyörögnek,meg levélben udvarolnak!plussz nem hatja meg őket,az sem,hogy nincs munkád...

2014. ápr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

"Mindenesetre ha nem fizetsz, akkor igen nagy bajod lesz belöle a sajár hibádból.

"

magyar lakcímen levő magyar állampolgárnak nem kötelezettsége külföldi biztosítást fizetnie.

amikor pl kint dolgoztam, itthon nem voltam biztosítva.


egyszerre egy felé kell biztosítást fizetni.


ha befizetném előre, utána intézkednék, lehet akár egy év mire visszakapom a pénzt.

2014. ápr. 5. 21:19
 16/27 A kérdező kommentje:

nem ügynökség, meg semmi

kimentem egy munkahelyre, nem közvetítő egy legális munkahely. aki legálisan bejelentett, ahogy az adóhatóság, nyugdíj, úgy a betegbiztosító felé is. minden úgy működött, mint itthon. utána ide adta a kilépőket és mindenhonnan kijelentett. ahogy betegbiztosítótól is.

2014. ápr. 5. 21:22
 17/27 A kérdező kommentje:

tehát a biztosító azt használja ki, ha nem teszel semmit.

magyarán ezt itthon is műveli pár cég (pl amikor a mobilra küldenek programot, vagy akármit, ha nem nyilatkozol hogy nem kéred, automatikusan telepíti magát és vonják a díját)

2014. ápr. 5. 21:25
 18/27 A kérdező kommentje:
#14 ha megkaptam volna ezeket a leveleket nem hagytam volna rendezetlenül! nem analfabéta p*csként mentem ki!
2014. ápr. 5. 21:28
 19/27 A kérdező kommentje:
tehát én nem írtam alá, nem jelentettem ki, hogy a továbbiakban önkéntes biztosított akarok lenni, de ők úgy kezelnek az én tudtomon kívül és ez alapján követelnek!
2014. ápr. 5. 21:36
 20/27 A kérdező kommentje:

eleve azt sem tudom, hogy közöljem e velük, hogy tudomásom van e a leveleikről, mert akkor kezdődne a hercehurca a dátumokkal.

igazoljam, hogy mikor lett tudomásom róla (tehát minden levelükben leközölt újabb és újabb határidőkön túl), és igazoljam, hogy mikor jöttem haza, mióta élek itthon.


igazolni szinte semmit nem tudok.


a magyar országos egészségbiztosítási pénztár meg nem kontaktol velük.


szóval marad a levelezés mailben, meg eddig nem méltattak válaszra, csak annyikat írtak, hogy továbbítják az illetékeseknek a mailt. és írták és írták a levelet oda a német lakcímemre.


most írtam meg nekik, hogy oda ne írjanak! és az eddigieket sem kaptam meg, mert nem vagyok ott!


és ezután?

2014. ápr. 5. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!