Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Találtam bejelentett munkát....

Találtam bejelentett munkát. Eddig fizettem magam után a tb járulékot. Hogyan kell bejelenteni az Apeh felé, hogy már fizetik utánam a járulékokat?

Figyelt kérdés
Be kell jelenteni egyáltalán, vagy ez automatikusan rögzítésre kerül ilyenkor, és egyszerűen ne fizessem tovább? Köszönöm
2014. szept. 8. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem kell bejelenteni, mert amikor a munkáltató bejelent, akkor a Nav rendszerében az már látszik.
2014. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Esetleg érdemes egy ügyfélkapu regisztrációt csináltatnod (okmányirodában ingyenes, és egy perc alatt megvan) és akkor otthonról neten is tudod ellenőrizni, h ténlyeg bejelentett-e az új munkaadód.
2014. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. szept. 8. 22:05
 4/6 anonim válasza:
80%
Nem kell külön bejelenteni. A munkáltatód fizeti ezután, nekik ez elég, látni fogják a rendszerben.
2014. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen :)
2014. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Elviekben nem kellene bemenni, gyakorlatilag ugyanolyan nyomtatványon kell bejelenteni, mint amin azt tetted, hogy fizetni akarod magad után.


Én sem tettem, addig amíga. Munkaviszonyom rendben volt, ez oké is volt, viszont amikor újra magam után kellett fizetnem, akkor bementem bejelenteni ezt, akkor jött a feketeleves..

Elémtettek egy paksaméta nyomtatvanyt..

Hogy akkor ekkor en fizettem, ekkor a munkátazó, majd 2 hétig megint én, majd a másik munkáltató és akkor most én..

Mindegyik külön, tökmindegy, hgy ők látják, vagy kellene a rendszerükben, addig nincs is gond, ha utana folyamatos munkaviszony van, amúgy...

2014. szept. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!