Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Jogvédelmi biztosítás, érdemes...

Jogvédelmi biztosítás, érdemes megkötni? Kötelező biztosítás kiegészítése.

Figyelt kérdés
Biztosítót váltottam, és most küldték a szerződést. Vele egy 1000 ft -os csekket,amit ha befizetek levonják az 1. negyedéves díjból. Ez olyan bizt. lenne, hogy ha nekem okoznak kárt, hamarabb a pénzemhez jussak,stb. én még nem hallottam ilyenről. tapasztalat?
2010. febr. 2. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Melyik biztosító, Generali? Mindegy amúgy.

Namost a dolog azért érdekes, mert a jogvédelembiztosításnak akkor van értelme, ha az független a biztosítótól. Így meg ugyebár nem az. Ráadásul csatolt termékként adják, h megvedd azt sugallván, h enélkül macerásabb a kárügyintézés. Ja és mi van akkor ha épp azzal a biztosítóval támad vitám akinél épp a jogvédelmet is megkötöttem? Paradox helyzet...Gusztustalan!


A jogvédelembiztosítás különben jó dolog, mert egy csúnya elhúzódó vitás ügyben óriási segítség tud lenni, itt több olyan esetet is olvashatsz ahol szerencsétlen ügyfél hadakozik egymaga a biztosítóval. Jogvédelemben a DAS-t tudom ajánlani.

2010. febr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Uniqa biztosító küldte.
2010. febr. 3. 11:41
 3/3 anonim válasza:
Nemnem, a jogvédelem biztosítás nem a biztosítóval szemben nyújt segítséget, hanem minden olyan esetben, amikor veled szemben olyan hatósági eljárást kezdeményeznek, amelyben védelemre van jogod. Ezt minden biztosító részletesen szabályozza, tehát egy gondatlan baleset okozása esetén pl. külföldön jogi (ügyvédi) segítséget kaphatsz, amely ügyvédet a biztosítód fizet. Jó dolog ez, Nyugat-Európában nagyon elterjedt biztosítás fajta.
2010. febr. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!