Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Villámkár esetén ha van...

Villámkár esetén ha van szakvéleményem, azt felülbírálhatja a biztosító, vagy akkor már biztos, hogy kifizetik kárt?

Figyelt kérdés

150 ezer forintos gép lett zárlatos és kigyulladt. Ha van róla hivatalos szakvéleményem, hogy ez villámlás miatt volt, akkor fizet a biztosító? Vagy ezt még felülvizsgálják?

(OTP Grupama)



2014. dec. 31. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Simán bekérhetik a gépet, hogy ők is megvizsgálják.
2014. dec. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A szakértő kijön és megnézi, de csak a kár értékét méri fel, az okot nem vizsgálják. Telefonon legalábbis ezt mondták.
2014. dec. 31. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Anno nekem is volt villámkárom. Abban az időpontban vihar volt a körzetünkben, így a biztosító nem is kételkedett a villámkárban. Viszont neked, ha mondjuk olyan időben lesz villámkárod, amikor égen-földön sehol egy villámlás, akkor lesz még vitád velük.
2014. dec. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Habár fogalmam sincs, hogy hogyan lehet megállapítani, mi okozta a kárt, de gondolom annyit rá tud írni, hogy villámcsapás következtében is történhetett a meghibásodás.

És igen, valóban nézik, hogy volt-e vihar a környéken. Úgyhogy okosan kell bejelenteni, de határidőn belül. A feltételeket olvasd át.

2014. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Múlt héten történt, amikor dörgött, villámlott. Szokatlan decemberben, de ez van. Mindent kihúztam, kivéve a hűtőt, aztán csettent egyet és elfüstölt, kiégett az elektronika,korom fekete a motor. Kuka a majdnem vadiúj kombihűtő. Még szerencse hogy be volt csukva az ajatja, így nem lobbant be. Még soha nem jártam így, azért kérdezem a tapasztalatokat.
2014. dec. 31. 12:50
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Vannak akkreditált szervizek, azok szakvéleményét nem bírálják felül.

Nekem is ment tönkre gépem. 24 oldal szakvéleményt írtak, minden oldal beszámozva, egyenként aláírva, lepecsételve, hitelesítő szalaggal egybefogva. Az ilyent nem vitatják.

Ugyanekkor vonalas telefonom is tönkre ment. Arról egy sima javítóműhely írt egy papírt, ami egy kézzel írt számla volt csak. ****** gysz. készülék nem javítható, villámcsapás érte. Ennyi volt csak.

Utóbbit akár vissza is dobhatja úgy, hogy nem is foglakozik vele.

2014. dec. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt honnan lehet tudni, hogy akkreditált a szervíz? Hivatalos vállalkozót, szervizest kerestem meg, hétfőn fog kijönni és megírja a papírt. (Első körben nem kértem szakvéleményt, eszembe se jutott)
2015. jan. 1. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!