Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Fundamentából ha lejárt a 4...

Fundamentából ha lejárt a 4 év akkor bármilyen célra kivehetem a pénzem?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 05:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

Felteszem, a tervszámok javítása céljából teszitek ezt. De erre nem kötelezhet benneteket a munkáltató. Ha mégis így van, ezt én biztosan jelenteném a munkaügyi hatóságok, de a Fundamenta felé is, mert ez jogsértő.


Kedves utolsó válaszadó, ha a rokona felújításából szerez számlát, azzal még semmi nem lesz álltám jogosult. Vagy saját tulajdonú ingatlanra, vagy közeli hozzátartozó ingatlanára fordíthatja, közeli hozzátartozói nyilatkozattal. A valami rokon, az nem közeli hozzátartozó. Testvér, szülő, nagyszülő, gyermek, unoka, házastárs. Csak ezek esetében fogadható el.

2015. márc. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%
Legjobb lesz ha mihamarabb kiszeded mert e országban semmi sincs biztonságban.
2015. márc. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, ha kérhetem, a felesleges pánikot ne keltsük!

Lakástakarékban nagyobb biztonságban van a pénz, mint bármi másban. Nem baj, ha nem érted, de marhaságot ne terjessz, nem kell még jobban meglovagolni a tudatlanságot.

2015. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%
BUMERÁNG...okoskodni más pénzével könnyen tudsz, a Te pénzed is ott van??? E országban már a bankok is százmilliárdokat csalnak el akkor ezek miért ne tennék meg?
2015. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
Igen, kedves utolsó és kissé heves válaszadó. Az én pénzem is ott van. Ott van 1999 óta. Mindig 8 éves számlákat indítok és mindig maximális elégedettséggel veszem ki a pénzem és használom fel. Mondtam, ha nem értesz valamihez, az nem baj, de felesleges pánikot kelteni értelmetlen. Tájékozódj, járj utána, miben más egy lakástakarék, mint egy bank és ne terjessz felesleges pánikot. Tudom, hogy ennek nálunk nagy hagyománya van, sokra is mentünk vele eddig. Néha gondolkodni is megéri.
2015. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

OK, semmi gond. Majd ha porul jársz akkor bizti hogy megváltozik véleményed. Nekem a helyi "Önkormány" minden előzetes értesítés nélkül a bankomban megbontatta a lekötött takarékpénzemet, átvezették folyószámlára és leemelték.

Igaz nem 100 milliárdokat mint a mostani bankbotránynál de ...ma az holnap a Fundamenta !

2015. márc. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Rendben, majd akkor eszembe fogsz jutni és feltétlenül megkereslek.

Nem ismétlem magam sokadszorra is, láthatóan felesleges.

2015. márc. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel ne menj ki az utcára, mert a fejedre eshet egy virágcserép, költsd el minden pénzed és otthon se tartsd, mert a végén személyesen mennek ki érte is veszik el. Ez már közelít a paranoiához. Hagyjuk már ezeket az ostobaságokat!
2015. márc. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves 16-os, a helyi önkormányzat nem semmi értesítés nélkül tette ezt. Adóterhet szedett be. Azt, amit nem fizettél meg. Az adó kivetésekor, a lejárati határidőt követően, és évente is kaptál erről értesítést. De ha máskor nem, a kivetéskor biztosan... szóval a semmi értesítés nem állja meg a helyét.

És az önkormányzat semmi jogtalant nem tett, nem az önkormányzat, hanem a bank vezette vissza az indított inkasszó alapján. Ez a jogszabály, már elég rég óta...

2015. ápr. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!