Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Átruházható (megvásárolható-e)...

Dávid kérdése:

Átruházható (megvásárolható-e) egy Unit Linked típusú biztosítás?

Figyelt kérdés
Amitől az egyik fél (biztosított) szabadulna, a másik megvenné.Tehát befektetéshez kötött életbiztosításról van szó.

2015. máj. 14. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, szerződőváltással. A biztosítónak szerződőváltási ill. főbiztosított-váltási kérelmet kell küldeni.


A fizetést meg elintézitek magatok között, valami szerződést biztos lehet írni rá...

2015. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a főbiztosított váltásról még nem hallottam.

Szerződő váltás mehet simán.

2015. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én láttam már rá példát, hogy szó nélkül megcsinálták. Jól meg kell indokolni.
2015. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

elnézést, igazad van.

bár amelyik biztosítókkal én eddig találkoztam, ott a biztosított váltás kifejezetten tiltva volt. pl:"Szerzôdésmódosítás: a szerzôdésen biztosított váltás nem hajtható végre"


A lényegét tekintve végülis mindenki jól járhat, az esetlegesen megnövekedett kockázatot meg be tudja árazni a biztosító és még DNF sem lesz.

Bár amit megnéztem feltételt az nekem baromságnak tűnik... (adózási kötelezettsége van a biztosítottnak??)

2015. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, írtam az Unionnak, szóban kapásból kizárták a biztosított váltás lehetőségét.


Pedig tényleg mindenki jól járna.

2015. máj. 20. 13:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem szóban, nem ügyfélszolgálaton keresztül soha az ilyen egyedi kéréseket.

Szép elegáns borítékban a profin formázott, gépelt levél (esetleg gyönyörű kézírással, töltőtollal), tértivevényes feladványként a biztosító központi címére. Csak így kommunikálj velük, tapasztalatból mondom, hogy működik. Érdemes azzal nyomósítani a kérést, ha tudod, hogy olyanról van szó, amit nem akarnak megcsinálni, hogy "bízom a további gyümölcsöző együttműködésben", "ellenkező esetben kénytelen leszek megfontolni a felmondás lehetőségét" stb.


De először is a szerződőváltást kell kérni szerintem, mert azt lehet, hogy szó nélkül megcsinálják.

2015. máj. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
na Unionnál tuti, hogy csak szerződőváltás van, (amit indok nélkül is megcsinálnak), de biztosítottváltás nincs.
2015. máj. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az Allianznál is, mégis megcsinálták... bármilyen szerződésmódosítás elképzelhető, ha az ügyfél közvetlenül tárgyal a biztosítóval.
2015. máj. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Okk, köszönöm, tegnap írtam nekik, várom a válaszukat.
2015. máj. 22. 13:57
 10/11 A kérdező kommentje:

Tényleg semmit sem ér az ügyfélszolgálat.

Amikor írásban kellett válaszolniuk, akkor kénytelenek voltak jóváhagyni a szerződésváltást.


Át is lesz iratva a biztosítás.

2015. máj. 27. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!