Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Felnőtt korban leéretségizni?...

Felnőtt korban leéretségizni? Hol? Hogyan?

Figyelt kérdés
3 műszakban dolgozom jelenleg de le szeretnék érettségizni 1-2 év alatt de nem nagyon találtam a neten ilyet hogy hétvégén kellene iskolába járni vagy valahogy hasonló képpen valkiiii

2015. okt. 21. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is 3 műszak és gyerek/ család mellett érettségiztem le estin.


Budapesten de gondolom vidéki városokban is vannak iskolák akik esti és levelező tanfolyamot indítanak. Ahová én jártam ott volt lehetőség "gyorsított" érettségit tenni. Ez azt jelenti, hogy a 4 év 2 évre csökkent. 1 év alatt 2 évet tettem le. Jobban mondva csak másfél évig kellett várnom az érettségire, mert beszámították a 3 éves szakmunkás bizonyítványomat amivel nyertem fél évet. Én levelezőre jártam.

Hetente 2-szer volt tanítás.Kedden és csütörtökön. Nem kötelező bejárni. Volt olyan osztálytársam aki csak a vizsgák idejére jött be. Én pl csak azokra az órákra jártam be amiket fontosnak tartottam, hogy tudjam mit mond a tanár (fizika, matek, kémia) A többire nem igazán vagy nagy ritkán mentem, mert azokat otthon magam is megtanultam.

A gyorsított érettséginél fél évente kellett minden tantárgyból dolgozatot írni, és annak az eredménye lett az "év végi eredmény" Ha egyes lett, akkor szóbelin javíthattál. A vizsgákra kötelező volt elmenni mert ennek az eredményétől függőt, hogy tovább léptél a következő évfolyamra vagy sem.

Az érettségi ugyanúgy zajlik mint a nappali tagozatos diákoknak. Ugyanakkor érettségizik az ember, ugyanazokat a tételeket kapja, és ugyanúgy van írásbeli és szóbeli.

Az interneten találsz iskolákat akik foglalkoznak az esti és levelező tagozatosokkal..( de ha idén el akartak volna kezdeni akkor egy kicsit elkéstél mert szeptembertől már elindult, és ha jól emlékszem nyáron kell beiratkozni)

2015. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsánat....Nem estin hanem levelezőn...(csak ugye este volt mire végeztem :)
2015. okt. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én szakmunkások szakközépiskolájában érettségiztem le, 3 év volt és soha egy órán nem voltam csak vizsgázni jártam be.

Ilyen szerintem bármilyen középiskolával rendelkező városban van.

2015. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hol van szakmunkások szakközépiskolája?
2016. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!