Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Minden "felnőtt" azt hajszolja...

Minden "felnőtt" azt hajszolja, hogy örüljek, hogy iskolába járok?

Figyelt kérdés
Volt egy felnőtt aki azt mondta nekem, hogy aki azt mondja, hogy az iskola jó volt az vagy sz*r helyen dolgozik vagy pedig csak a "gyerekben" akar sajnálatot kelteni önmaga iránt. Ez az ember azt mondta, hogy egy nagy hülyeség neki sokkal, de sokkal jobb az élete amióta munkába állhatott és tisztában van vele milyen rossz az iskola, de azt mindenkinek muszáj végigcsinálnia.
2015. szept. 1. 13:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát én is azt mondanám szerintem hogy sokkal jobb az életem ha nettóba legalább 400ezret vagy többet keresnék.
2015. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez inkább tipikus féligazság.


Abból a szempontból jobb az iskola, hogy a dolgozó emberek 90%-ának jóval nagyobb felelősség és stressz nyomja a vállát munka közben, mint amíg az iskolában ült az órán. A legtöbben nem 6-7x45 percet dolgoznak, hanem 8-10 órát nyomás alatt, stb..


Más részről viszont aki már dolgozik annak önálló exisztenciája van, saját keresete, önálló, azt tehet amit csak akar Ha e mellé még egy normális munkahelye is van akkor nem dirigálnak vagy parancsolnak neki, hanem együtt dolgoznak vele. Ez viszont egy tagadhatatlan előny.

2015. szept. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem kell örülni, hogy iskolába jársz, de legalább használd ki, ha már heti X órát úgyis ott kell töltened. Én mióta dolgozom sokkal "felelőtlenebb" tudok lenni, megtehetem, hogy holnap felülök egy gépre és a következő két hónapot Thaiföldön töltöm.

Viszont ezt a typusú szabadságot annak köszönhetem, hogy amíg lehetett, tanultam(és jelenleg is folyamatosan tanulok, csak a saját szabadidőmben, önállóan).

Ha nem tanultam volna, akkor valószínűleg nagyságrendekkel rosszabb lenne a helyzetem és annak is örülhetnék, ha fenn tudok tartani egy panellakást és van mit ennem.

2015. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal jobb dolgozni,de ehhez viszont tanulni kellett és kell ma is,de itt jobb mégiscsak,sok pénz,megtehetek dolgokat amiket régen nem,sokat költhetek magamra.

De ehhez tanulni kell még mindig,hogy ne kelljen a filléreket számolnom.

2015. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azon azért jót nevettem, hogy ne kelljen filléreket számolni :D Egy Amerikában vagy egy Angliában vagy egy Németországban nem kell filléreket számolni. Itthon, ha 200 diplomám van is kell számolni a filléreket, mert 70%, hogy nem fogok melót kapni abból amiből diplomám van. Sajnos nekem is van diplomás ismerősöm és erre gürizik 12 órákba és 70 ezer forintot kap ami valljuk be ha valaki nem az anyja nyakán él valami vicc az a pénz. És ez volt a legjobban fizető állás pedig szerencsétlen amióta bekerült erre a melóhelyre azóta folyamatosan jár a munka után és semmi.
2015. szept. 1. 18:01
 6/12 anonim ***** válasza:
én utáltam iskolába, unalmas volt, meg utáltam a szóbeli feleletek, abból meg minden nap volt több is. Most meg dolgozok, kevés stressz, sok pénz :)
2015. szept. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat :)
2015. szept. 1. 19:07
 8/12 anonim ***** válasza:

"Egy Amerikában vagy egy Angliában vagy egy Németországban nem kell filléreket számolni."


Ezzel egy kicsit el vagy tévedve, ha valóban találsz olyan helyet, ahol végzettség nélkül, azaz minimálbéres munkával úgy lehet keresni, hogy ne kelljen filléreket számolgatni, szólj. Elég sok időt töltök máshol Európában, de ilyen országot még nem találtam.


Az ismerősödnek meg lehet, hogy valami haszontalan diplomája van és ha havi 70ért dolgozik, feltételezem, hogy nyelvtudása sincs. Attól, hogy papírod van valamiről, nem fog dőlni a pénz. Tudásnak is kell lennie mögötte, keresett szakmában. A nyelvtudás meg elengedhetetlen.

2015. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nincs nyelvtudása :D Akkor a papírt azt a feketepiacon vette amin ez áll, hogy van neki :D
2015. szept. 1. 20:39
 10/12 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsga egy vicc és nem garantál tárgyalóképes nyelvtudást. Rengeteg embert ismerek, akinek felsőfokú nyelvvizsgája van és közelében nincs olyan szintű nyelvtudásnak, ami alkalmas arra, hogy egy szakmai megbeszéléshez hozzá tudjon szólni.
2015. szept. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!