Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hogyan tudom ezt kulfoldrol...

Hogyan tudom ezt kulfoldrol elintezni? Ez szerintetek jo, ahogy en szeretnem?

Figyelt kérdés

Kulfoldon dolgozom 2 eve, es kijovetelem elott nem jelentkeztem ki a biztositonal. Igen, tudom rendeznem kell a tartozasomat mig otthon voltam es akkor nem volt munkam. Az fel ev. Mert mivel utana kijottem, dolgozni kezdtem, itt fizetek adot es rendben van a sarga kartyam. Fizetem az elmaradt feleves tartozasomat, es elkuldom a kulfoldi munkam szerzodeset, es a datumbol tudni fogjak hogy itt fizetek.

Olvastam, ket orszagban nem lehet adot fizetni egyszerre.


2016. febr. 22. 15:58
 1/1 Kim Bo Mao ***** válasza:
Ne a szerződésedet küldd el, hanem van erre egy külön nyomtatvány (online elérhető) amit kiküldessz, ahol le kell írnod a külföldi biztosítót és a biztosításod kezdetét. Ezt jelenteni kell az országos eg.-nek és a navnak is. Elég bürokratikus az egész, nekem csak az eg.-nek sikerült jól bejelenteni, mert amit a navnak kellett volna továbbítani azt a magyarországi lakcímemre küldték, és az a papír meg eltűnt...szóval a nav-nál meg utólag jelentettem be amikor visszajöttem Mo.-ra. Szóval egy szó mint száz, azt az egy nyomtatványt (most hirtelen nem jut eszembe, talán 101-es?) kell letöltened, kitöltened és postán elküldeni az egészségügyi pénztárba Mo.-ra.
2016. márc. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!