Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mekkora veszteséggel lehet...

Veger kérdése:

Mekkora veszteséggel lehet kilépni UNIQA életbiztosításból?

Figyelt kérdés
Az UNIQA-nal kötöttünk a feleségemmel 2011-ben életbiztosítást 15 év futamidőre. Évi 250 illetve 400 ezer forint befizetéssel. Múlt évben az ügynök azt mondta, hogy lenne egy még jobb konstrukció. Az új kötvények más számmal és futamidővel bírnak (2015-2030). Érdeklődésemre az ügynök elmondta, hogy a 2011-2015 év közötti befizetések nagy részét valószínűleg elbuktuk, mert az ügynök rossz tőzsdei kötvényeket vett, de az új már biztonságos. Hajlunk arra, hogy megszüntetjük az egészet. Megtegyük? Kapunk vissza valami pénzt? Járt már más is így pórul?
2016. febr. 25. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Ne hagyjátok magatokat bepalizni, miért kellene visszavásárolnotok a kötvényt, és új biztosítást kötni? Az Uniqa bármelyik életbiztosításában elérhető többféle eszközalap, most is válthattok szerintem, ha akartok. Inkább az Uniqa ügyfélszolgálatánál érdeklődjetek, hogy milyen eszközalapok vannak, ha az eddigiekkel nem vagytok megelégedve. Olyanok is vannak, amelyeknél valóban mérséklik a kockázatot, pl. a protaktív alapok.


[link]


Én a helyetekben körülnéznék, mibe tehetem át a meglévő biztosítás eszközalapjait, a rossz tanácsot adó ügynököt meg elküldeném a fenébe.

2016. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült a létező legrosszabb pénzügy terméket megvenni, ez pedig a unit-linked biztosítás. Mondanám, hogy fogd a szerződést és számold ki, hogy azzal buksz-e többet hogy állod a brutális költségeket, vagy azzal, hogy azonnal visszaváltod. Bármit is teszel két dolgot érdemes megjegyezni: ügynöknek azt sem szabad elhinni, amit kérdez. Soha ne köss unit-linked biztosítást, mert sem biztosításnak, sem megtakarításnak nem jó. Hosszú lenne elmagyarázni, hogy miért, itt nézz körül: kiszamolo.hu
2016. febr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérd meg az ügynököt, hogy e-mailben foglalja össze neked hogy miért is ajánlja az új szerződés megkötést, illetve hogy miért is áll így a jelenlegi szerződésed.

Szinte kizárt dolognak tartom, hogy ne írna le valami törvénybe ütközőt, de legalábbis nem etikus dolgot. Azzal meg lehet menni MNB-hez. Mostanában már a rossz nézésért is büntet...

2016. febr. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért bukták el? 15 év futamidejű biztosítás 5ik évében vannak. Ne mondják fel a szerződést. Ugyanis ezek a megtakarításos életbiztosítások úgy működnek, hogy az első 1-2 évben kerül kezdeti költségként levonásra az ügynök jutaléka. Ha jó a termék, akkor ez az elvont költség bekerül egy úgynevezett hűségbázisba, amit majd évek múlva, kb a 3ik, vagy 5ik év környékén kezdenek el folyamatosan visszaadni az ügyfél számára. Tehát én első körben megnézném, hogy van-e hűségbázisa ennek a terméknek. Ez az új ügynök valószínű azért mondta hogy "elbukták" a pénzt, hogy kössenek vele is egy ugyanilyen 250 illetve 400.000 Ft-s éves díjú biztosítást. Ne tegyék!

Ez egy jó tanács volt a részemről!

2016. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én is hasonló cipőben evezek, nekem is van UNIQA életbiztosításom. 2db: 25000 HUF egyikre 25000 HUF másikra. Én a célpont eszközalapnál vásároltam 10 éves futamidőre. 2 éve fizetem jelenleg, minden évbe küldenek ki összesítőt, hogy pontosan mi az aktuális állása a kötvényeimnek, vessétek össze mekkora az értéke a kötvényeiteknek.


Ezt én úgy szoktam csinálni, hogy összeadom az eddig befizetett havidíjakat és megnézem, hogy az összesítőn szereplő összeg az nagyobb, kisebb, mekkora a kamat (ha van egyáltalán rajta). Figyeljetek oda a hónapra is, hogy az összesítőt mikor állították ki, nehogy félreszámoljatátok. Nekem eddig megérte, több pénzem van, mintha betettem volna a pénzt a bankba és alapkamatot kapok rá.


Szerencsére az elején kaptam bónuszt UNIQA-tól, ha azt a bónusz összeget nem adják, akkor nekem kevesebb pénzem lenne, mint amit befizettem, tényleg szép összegek mennek el a költségekre. Ha elégedettek vagytok azzal a pénzzel, ami most jelenleg elérhető semmiféle módon ne változtassatok rajta.


Ha fel akarjátok venni és meg akarjátok szüntetni az egészet akkor nézzétek meg azt az útmutatót, amit a szerződés mellé kaptatok, abban leírják mekkora visszavásárlási összeget kell fizetni azért, hogy felvegyétek az aktuális összeget. Sajnos elég jól degradálja az összeg is és van egy százalékos értékcsökkentés még mellé. Ha lejár a futamidő, akkor jár vissza az összeg 100 %-ban.


Remélem tudtam segíteni.

2016. febr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ma buktam az uniqánál pontosan 300 ezer forintot.Szemét egy cég,nem értem hová tűnt a maradék pénz,gyanítom valami íróasztal mögött ülő öltönyös úriember zsebre rakta,rohadt patkányok,ígérnek fűt fát kamatos kamat így meg úgy aztán futhatsz a pénzed után.Én pontosan 3 év alatt 396 ezret fizettem be és volt pofájuk kiutalni 96 ezer forintot.Hogy a rohadással fognának kezet.Soha többet Uniqa és ezt sok helyen reklámozni is fogom nehogy más is bedőljön nekik.
2016. nov. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
El kellett volna olvasni amit eléd toltak, ez mindenkire vonatkozik. Egy hosszú távú konstruckiónál 3 év alatt persze hogy ekkora a minusz. Ott van a kondilistában, hogy a kezdeti költség elvonás viszi el az elején a pénzt. És gondolom bónuszos megoldás volt, aminél pláne nagy, mivel később van visszacsepegtetve, direkt ezért. Tessék elolvasni a feltételeket, ne az ügynök szép szavának higgyetek!
2017. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!