Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Milyen távon éri meg a General...

Milyen távon éri meg a Generali "Megoldás"?

Figyelt kérdés

Nemrég kötöttem egy biztosítást, a Generali úgynevezett G90 Megoldását.


Az lenne a kérdésem, hogy ha mondjuk 5 év múlva (amikor állítólag kamatadó mentesen tudok a pénzhez nyúlni) kitalálom, hogy akarok egy 2 milliós autót venni (ami logikus, mert havi 40-el számolva 5 év alatt bőven 2 millió fölé megyünk), akkor az gond nélkül lehetséges? Vagy akkor levonnak fél milliókat erre-arra, mert csak 20 év után érdemes hozzányúlni?


Alapvetően nekem 5 év múlva kellene a pénz, amit összeszedek addig, mert szeretnék autót, lakást, és ahhoz kellene egy alap. Mondjuk 1,5 autóra, 1 pedig a lakásba, amit kipótolnának a szüleim. Aztán persze gyűjtenék tovább, hogy mindig legyen megtakarításom, ha esetleg valami történne.


Erre a jövőre megfelelő biztosítást kötöttem? Egy barátom ajánlotta.


Köszönöm a segítséget!



2016. ápr. 5. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Bemásolom a termék leírását:

[link]

Ez egy teljes életre szóló, befektetési egységekhez kötött életbiztosítás, de olvasd el a biztosításodhoz kapott dokumentumokat. Nem gondolom, hogy arra való, amit te írtál. Az pedig biztos, hogy nem annyit kapsz vissza, amennyit számolgattál, ez eleve nem így működik, ráadásul a pénzed értéke attól függ, hogy hol tartanak a befektetési egységek, amikbe helyezik, - kezelési költség, - egy csomó minden. Miért nem kötsz egy lakástakarékot 5 évre a lakáscéljaidra? Kapsz évi 30%-ot az államtól, ráadásul most akciós is!

2016. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta a tanácsadó, hogy 3 év múlva megtetszik egy telefon, lekapok belőle x összeget, aztán 5 év múlva meg egy kocsi, megint x összeg, csak nagyobb. Aztán 10 év múlva meg lekapom az egészet, mert kell. Aztán rakom tovább.


Ha most megszüntetném, mennyi járna vissza? Eddig 40 van benne (2 hónap), de megmondom őszintén, az OTP takarékszámla sokkal szimpatikusabb, mellé meg mondjuk egy lakástakarék akár.. A takarékszámlához bármikor hozzáférek, ingyenes a számlavezetés, mert van normál számlám is náluk, és azon is van egy alapkamat.

2016. ápr. 6. 00:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem ismerem a Generali termékeit, viszont ha UL-ről van szó, tehát befektetési egységekhez kötött életbiztosítáról, akkor nagyon nem érdemes belenyulni, pénzt kivenni 3 év múlva. 5 év mulva meg pláne nem, ezek általában 10-15 év után szoktak nyereségesek lenni. Köss egy egyszeri díjas biztosítást, és néha tegyél be pénzt.

2016. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lakástakarék pénztár jó megoldás, kapsz 30%-ot, viszont azt csak lakásra költheted, autóra, bármi egyébre nem!
2016. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utánaolvastam tegnap, ez tényleg nem arra való, amire nekem kellene. Arra jutottam, hogy indítok egy takarékszámlát, és egy lakástakarékot.


A takarékszámláról le tudok venni, ha szükség lenne rá, gyűjthetek autóra stb. A lakástakarék meg ugye értelemszerűen lakásra. Így sokkal jobban érzem magam. A 40-et a Generalinál bukom, van ez így. Tapasztalatnak jó lesz, többet nem hallgatok ismerősre stb..

2016. ápr. 6. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy bukod a 40-et. Mikor kötötted? A kötvény készhezvételét követő 40 napon belül felmondhatod, és visszakapod a befizetett díj teljes vagy X részét.
2016. ápr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!