Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Erdemes eletbiztositast...

Erdemes eletbiztositast kotni? Ha igen miert? Mire jo?

Figyelt kérdés
Kerem olyanok irjanak akiknek van ,vagy volt,es pontosan tudjak h mirol van szo.Elore is koszonom.
2010. ápr. 6. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk kettő is van.

Eddig nagyon megért, mostmár csak kevésbé.

Eddig minden évben visszakaptuk a befizetett összeg 20%át az adónkból. Nem is volt olyan rossz pénz. Mostmár nem igényelhetem vissza, ennek ellenére mi nem mondjuk fel, hanem tovább fizetem/fizetjük.

Megtakarításnak nagyon jó. Mi már alig várjuk, hogy lejárjon.

Az is jó benne, hogy kamatadómentes és bármire felhasználhatod, nem kell számlával igazolnod.

2010. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem meg éppen az ellenkezője! Vagyis megtakarításnak abszolút NEM éri meg. Az életbiztosítás nem erről szól! A nevében is benne van, baleseti, műtéti ne adja Isten elhalálozási biztosítás ez! Ettől függetlenül nagyon sok embernek van, én is ajánlani tudom, de nem megtakarítási befektetésnek!!! Nekem is van havi 8 ezret fizetek, ami nem egy nagy összeg, de ha pl. meghalnék hozzátartozóimnak fizetnének 2 miliiót, ha pl. nyomorák lennék, (kéz-láb amputáció) esetén pedig 4 milliót kapnék. Az is tény, hogy az így befizetett összeg egy idő után, általában hosszabb távú szerződések (10-20 év) lejárta után felvehető, de ha azt nézzük hogy ezt a pénzt ha csak simán bankban kamatoztattad volna ez idő alatt jóval nagyobb haszonra tehettél volna szert.
2010. ápr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Részben csatlakozom a másodikhoz:

Nem minden életbiztosítás alkalmas megtakarításnak. Pontosabban: Az amelyik inkább biztosítási elemeket tartalmaz csak illúziót kelt, hogy megtakarítás - fogalmazzunk úgy, hogy a befizetett díjakból visszaad valamit.

Az amelyikben viszont kicsi (minimális) az életbiztosítási védelem, az már inkább befektetés, de ez is elég pénzintézet és konstrukció, valamint időtáv függő (10 éves szerződés még nem éri meg mint befektetés a költségek miatt!!!!)


Életbiztosítás igazából az amelyik komoly összeget ad tragédia esetén. Ezeket általában az ún. kockázati életbiztosítások tudják megfelelő ár/érték arányban teljesíteni. Pl. egy 40 éves férfi 20 milliós kockázati életbiztosítása kijön 15.000 körül. Ez az összeg már jelentős komoly, segítség lehet tragédia esetén a családnak.


Azt javaslom a két dolgot: megtakarítás és életbiztosítási védelem külön kell kezelni.

Az előbbire is lehet biztosítást kötni, mondjuk egy unit linked típusút, a másodikra meg egy kockázatit.


Az életbiztosításnak fedeznie kell tragédia esetén a:

- hiteltartozást

- temetési költséget

- kiesett jövedelmet min. 2-3 évre - ez iső alatt tud átállni egy család a tragédia miatti kisebb jövedelemre

- gondoskodásra szorulók anyagi támogatására mint pl. egy kiskorú iskoláztatásának költségeire


Na most ezt ki lehet számolni: min. 20 mill. jön ki.

2010. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A megtakarítást idézőjelbe gondoltam. Sajnos nekem kifolyik a kezem közül a pénz és a férjem javaslatára, ami pénzt tudunk félreteszünk, mert sosem lenne semmink.Ergo ezt a pénzt nem tudom elkölteni:-))

Szerencsére ő jól ossza be a pénzt, ezért is van sok mindenünk.

Jelenleg kb 50000Ft-ot teszünk félre. Életbiztosítás, FULA, betétkönyv és vicces, de egyiket sem én kezelem.

2010. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon MA nem éri meg életbiztosítást kötni. Olyan a kalkuláció, hogy legfeljebb a halálod árán jutnának a kedvezményezettek komolyabb összeghez. De hát ki akar meghalni egy biztosítás megkötése után?? Nyugati országokban egészen más a helyzet.

/egy volt biztosítós/

2010. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!

Én egy független tanácsadó cégnél dolgozok, és a magam részéról a vegyes életbiztosítást nagyra becsülöm, hosszú távon nagyon jó befektetés és olcsón lehet mellé baleset biztosítást kötni, én ezt ajánlom megtakarításra, rengeteg előnye van pl apeh nem lát bele ez a mai fekete munka miatt nagyon fontos pozitívum,illetve öröklés esetén a kedvezményezett mindent megkap nem kell utána adózni.. egyszóval én kedvelem. én pl így gyűjtök magamnak házra, ill sok ügyfelemnek is ez volt a legjobb szerződés féle, gyereknek jövőt biztosítani, lakásra nyugdíjra gyűjteni sztem ideális

2010. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az életbiztosítás nagyon jó dolog, de gondold át előre, hogy mire akarod kötni, és olyanra kösd ne valami más fajtára.

Csatlakozva az előttem írókhoz nem mindegy, hogy kockázati (akkor fizet ha meghalsz) megtakarítási (ami befektetésre egyáltalán nem rossz, a bankbetéteknél biztos jobb, unit link típusúnál pedig attól függ mennyire vagy bevállalós, az hasonlít egy értékpapírportfólióhoz)vagy a kettő keveréke (ez szerintem a legkevésbé jó) És ma már mindegyikhez vannak különböző nem túl drága kiegészítők, betegség, baleset,stb, hitelfedezetinek is megkötheted stb.) Szerintem keress egy alkuszt (olyan ügynök aki sok biztosítónak árul) és talál neked valót, csak tudd, hogy mi a cél amiért szeretnél kötni. És tényleg nem igazán érdemes nagyon alacsony díjjal kötni, mert a kifizetés is ahhoz igazodik ugye.

2010. ápr. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat.
2010. ápr. 10. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!