Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Új forgalmi engedély kiállítás...

Új forgalmi engedély kiállításánál miként kell jelezni a biztosító felé, hogy megváltozott? Vagy újra kell kötni?

Figyelt kérdés
A biztosítás megkötésénél(union24) még annak a forgalminak az adatai lettek megadva, ami az előző tulajdonosé. Lényegében csak a forgalmi engedély száma változott, ami a biztosítási kötvényen nincs is feltüntetve. Viszont az átírásnál az okmányirodában az új forgalmi elkészítéséhez már kérték a biztosítás papírjait, így az átíratás előtt nem is tudtam volna megadni a biztosítónak az új forgalmi számát.

2016. máj. 9. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Új forgalmi.

Ergo, ebben az esetben új tulajdonos.

Neked az adásvételi szerződés megkötése napján új, "saját" biztosítást kell kötni!

Nyilván ha valami gond van, akkor a tulajdonost veszik elő.


Neked nem kell jelezned semmit, az az előző tulaj dolga.

Te kötsz egy új szerződést, és kész.

2016. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom mire gondolsz.

Vásárlás után online megköthető a biztosítás, a tulajdonos (üzembentartó) adatait, és a gépjármű adatait kérik, ekkor még a forgalmi engedély a régi tulajdonos nevére szól.

Az okmányirodában átírják az autót, új forgalmit kap, de a biztosítóhoz azzal nem kell menni.

Talán rendszámot is cseréltek az autón?

2016. máj. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A biztosítást még ott helyben megkötöttem online, utána az átirítást is megcsináltam, viszont így a biztosítónál még a régi forgalmi engedély száma van meg.
2016. máj. 9. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Elküldöd nekik.
2016. máj. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%

nem lesz tragédia, ha nem küldöd el.

én -mint alkusz- mondjuk kérek róla szkennelve egy másolatot.

2016. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!