Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Életbiztosítást szeretnék...

Életbiztosítást szeretnék kötni. Hogyan? Többi lent.

Figyelt kérdés
Én 51,férjem 50 évesek vagyunk.Páros biztosítást tudunk e kötni 10 évre havi 10 ezer Ft-os díjjal úgy,hogy ne adj Ég valamelyikünk meghalna,kapjon legalább 2 millió Ft-ot,vagy remélhetőleg mennyit kapnánk a futam végén?
2016. nov. 9. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, bár valószínűleg hosszabb futamidőt kellene vállalni. Konkrétumot ennyi alapján nem tudok mondani, de több lehetőség is van.
2016. nov. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bence87 ***** válasza:

Nézd meg ezt: [link]


nem fűződik hozzá anyagi érdekem, hogy őt ajánljam, hanem azért ajánlom, mert ő nem ver át, nem az a célja. Olvasd el előtte a linkelt cikkeket is, ami általánosságban szól az életbiztosításról.


Nagyon fontos, hogy csak olyan életbiztosítást szabad kötni, amihez nem kapcsolódik befeketetés, tehát nehogy unit-linked legyen! ha unit-linkedet akar rádsózni a biztosító, menekülj! Az a jó életbiztosítás, amikor fizeted a havidíjat, és ha nem történik biztosítási esemény, akkor nem kapsz vissza semmilyen pénzt a biztosítótól, mert csak a kockázati részt fizeted, befektetés nem kapcsolódik hozzá!


Befektetést külön intézd, NE biztosítónál!!! Tehát unit-linkedet NEM! Amit linkeltem, ott nincs benne befektetés, tehát ha minden jól megy, nem kapsz vissza a biztosítótól pénzt, ilyen a jó a biztosítás.


Életbiztosítás nem pótolja a saját megtakarítást. Emellett kell lennie saját megtakarításnak is, de azt nehogy a biztosítóhoz vidd, hanem pl. prémium magyar államkötvényt lehet venni.

2016. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bence87 ***** válasza:
100%

Ja igen még ezt elfelejtettem: "vagy remélhetőleg mennyit kapnánk a futam végén?"


Ez az, amit el kell felejteni! ha lejár a biztosítás és nem történt biztosítási esemény (senki nem halt meg, nem volt baleset), akkor az a jó biztosítás, amikor SEMMIT nem kapsz vissza a futamidő végén! Hiszen ha visszakapsz, az már befektetéssel kombinált biztosítás, aminek óriási költségei vannak, nem szabad.


Azért nem kapsz vissza semmit a futamidő végén, mert hiszen amit befizettél havonta, az volt a biztosítás kockázati díja. nem történt biztosítási esemény, ezért az összes a biztosító nyeresége. Ha neadj Isten történik biztosítási esemény, csak akkor kapsz pénzt a biztosítótól. Ilyen a jó biztosítás.


Így viszont sokkal kisebb lesz a havidíj, mintha visszakapnál a futamidő végén. Ha azt akarod, hogy visszakapj a futamidő végén, akkor egyrészt többet kell havonta fizetni, másrészt jó nagy költséget tesz majd rá a biztosító, mártmint a befektetés részéből jó sokat elvon költség címen.

2016. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tudtok kötni, de nem feltétlen a kiszámolón keresztül, az a termék szerintem nem nektek való, (felesleges akkora biztosítási összeg.)
2016. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bárhol csak az uniqánál ne.Én ma buktam náluk az életbiztosításommal 300ezer forintot.Egyik cimborám pedig kb 120 ezret.Csalók ígérnek fűt fát.
2016. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!