Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megtakarítás szerű biztosítás...

Megtakarítás szerű biztosítás létezik?

Figyelt kérdés

Olyanra életbiztosításra gondoltam, hogy hosszú időn keresztül fizetsz, de ha nem történik időközben semmi, amire igénybe vennéd a biztosítást, akkor a végén visszakapod a pénzt, mintha bankba raktad volna. Jó eséllyel még kamatot is kapsz.


Esetleg valakinek konkrét tapasztalata ilyesmiről?



2017. febr. 1. 18:37
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, ez is jó arra, hogy legalább azt megtudjam, hogy mi létezik, hogy hívják, minek érdemes utánanézni, mit érdemes átgondolni.
2017. febr. 4. 09:01
 12/29 anonim ***** válasza:

De még mindig nem derült ki, hogy ha adnak 20%-ot, akkor hogy mehetsz mínuszba?

Én most nem azokról beszélek, ahol eltőzsdézhetik a pénzed, hanem ahol fixet vállalnak, hogy akkor is kifizetik, ha beszarnak.

2017. febr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Olyen bef alapom nekem is volt de ahhoz nem kell 10-20 evig lemomdani a likviditásról es arrol ha addig idokozben kikon egy újabb , magasabb kamatú konstrukció, abba ne tehetned at a befektetesed. Mi pl. hozamgarantalt 8-30%osba tettuk lejaratkor meg lett volna hasonlo 5-6%al inkabb ingatlanba tettuk at es par ev alatt ment fel az erteke annyit ami tulmutat a kamatin. Emellett nyilvan tudod nem a teljes osszegre megy 20%.
2017. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
hanem csak a megtakaritasi rész költséggel csökkentett részére a havi dijnak. Ahogy irtam is zillmerezes mellett és pl. 10 éves futamidő alatt 20% infláció nem egy elképzelhetetlen dolog.
2017. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Ha van egy biztosítás, az nem baj. Ha a végén visszaadják a pénzt, még ha nem is az egészet, ha addig nem lett bajom, akkor sem jártam rosszul, mert nem ment minden pénz a kukába. Ez persze befektetésnek nem jó, de ha nem is az a cél, akkor másként fekszik a gyerek.
2017. febr. 4. 14:08
 16/29 MaxDom ***** válasza:
100%

Szia, léteznek, és mint bármilyen szolgáltatásról, erről sem lehet elmondani, hogy eleve jó vagy rossz. Az viszont biztos, hogy Bak Norbert állításait nem veheted komolyan. Zillmerezést már régóta nem alkalmaznak a biztosítók és a 20% adójóváírás a teljes megtakarítási díjrészre vonatkozik, a kockázati díjakra nem. Tehát a később költségként levont díjakra is megkapod.

Az viszont biztos, hogy - főleg az idei MNB "etikus életbiztosítási koncepciója miatt - már csak hosszú távon (10 évnél hosszabb) érdemes ilyen megtakarításban gondolkoznod. A legtöbb esetben akkor jársz jól, ha külön szerződésben kezeled a kockázati biztosítást és a megtakarítási célt. Ez a haláleseti biztosítások díjszabásában keresendő (nem fejteném ki, túl hosszú és bonyolult a gyk-ra).

És pontosan a hosszú táv és a relatíve magas költség miatt főleg részvényalapokban gondolkozz (ha unit-linked-et kötsz) és olyan tanácsadót válassz, amelyik nem hagy magadra a szerződés megkötése után. Nyilván ezt nem tudhatod előre, de azért vannak jelek: pl. két hete még porszívót árult régi osztálytársad hirtelen hangzatos nevű brókercégénél ajánlja a termékeit.

Szóval csak bátran! A kulcs az, hogy nem szabad magára hagyni a szerződést, hacsak nem garantált hozamút választottál.

2017. febr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Azért a komolyság kb ott kezdődik, hogy nem állít az ügynök valótlant pl a zillmerezes kapcsán unit linkednél.


www.groupama.hu/hu/Biztositasok/elet-baleset-es-nyugdijbiztositasok/hasznos_dokumenetumok_eletbiztositasi_ugyintezeshez/amit_a_unit_linked_eletbiztositasrol_feltetlenul_tudni_kell.html


"Milyen költségekkel kell számolnia? " fejezet


Ez legalabb mnb etikus, nem ugy mint tiszta részvény portfóliót ajánlani kockázat vállalási hajlandóság /alkalmassagi teszt felmérése nélkül .


"A befektetési vállalkozások ún. alkalmassági teszt keretében kötelesek felmérni az Ön pénzügyi helyzetét és céljait, megállapítva az Ön kockázati profilját.


A szolgáltató által beszerzendő információk köre mindig az ügyfél minősítésétől, a vállalkozás által nyújtott szolgáltatások jellegétől és körétől, valamint az Ön által kiválasztott termék vagy ügylet típusától függ (beleértve az összetettségüket és a kapcsolódó kockázatokat is).


Fontos tehát, hogy az alkalmassági teszt kitöltése minden esetben feltétele a befektetési tanácsadás és portfoliókezelés szolgáltatás igénybevételének!


Ha Ön azt szeretné, hogy a szolgáltató anélkül vegyen vagy adjon el befektetést, hogy befektetési tanácsadást vagy portfóliókezelés szolgáltatást nyújtana Önnek, a szolgáltatónak fel kell mérnie a termék megfelelőségét az Ön számára ún. megfelelési teszt keretében."


[link]



Ez kb az új, frissen érettségizett pályakezdők szintje, akik öltönybe bújva brókernek képzelik magukat .


És lőn világosság mégiscsak a végén inkább egy kockázatit meg külön egy befektetést ahogy előtte tettük már páran, nyilván nem véletlenül. 😀


[link]


[link]

2017. febr. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
*ajánl 😀
2017. febr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 xswerdy ***** válasza:

ezt ugye nem gondoltad komolyan? Hogy fizetsz egy biztosítást, és ha nem történik semmi, akkor visszakapod a pénzed, ha meg történik, akkor meg a befizetett összeg sokszorosát megkapod biztosítási díjként? Ha ilyen lenne, miből élne a biztosító?


A biztosítás lényege, hogy ha nem történik semmi, akkor nem kapsz semmit. És abból fizetik ki azokat, akiknél meg történik valami. Na meg azért a kettő szaldója sem nulla, a biztosítónak is meg ell élnie.


Szóval ilyen nincs. Ilyesmi van, arról írtak a fentiek. Nevezzük ul-nek, vagy bárminek. A lényeg, hogy ott valójában egy kombinált terméket kapsz, a befizetésednek egy része megy a kockázati alapba, egy része meg befektetésre kerül. Tehát ha nem történik semmi, akkor a befektetést kapod meg (hozammal, költséget levonva), ha meg történik valami, akkor sem kapsz azért olyan sok pénzt, hiszen a befizetéseidnek egy része nem a kockázatközösséget hízlalja.


Ezek talán első ránézésre kedvezőnek tűnnek, de számolj utána mielőtt belevágsz. Általában ezek a bonyolult termékek a ködösítés miatt vannak. Inkább válassz egy tiszta kockázati biztosítást, meg egy olyan befektetést, ami illeszkedik a terveidhez. Futamidőben, likviditásban, hozamban megfelelő. Az ul-ek alapvetően nagyon hosszú távúak, és nem likvidek.

2017. febr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk nem tudom, hogy pontosan mire vonatkozik a 20%, de mindenképp fedezi a biztosítás összegét az én esetemben.

Másrészt ezt én se szoktam érteni, hogy egyesek úgy gondolkodnak, hogy a biztosítás ingyen legyen meg a végén a befizetett pénznek kabd vissza a 20*-át.

Természetesen vannak kedvezőtlen termékek, de azért vannak jók is, tehát fix 3%-ot vállalnak meg ha jól forgatják a pénzed, akkor még olyan 7%.

Plusz ugye az állami 20%.

Azért ez így nem olyan rossz.

2017. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!