Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megtakarítás szerű biztosítás...

Megtakarítás szerű biztosítás létezik?

Figyelt kérdés

Olyanra életbiztosításra gondoltam, hogy hosszú időn keresztül fizetsz, de ha nem történik időközben semmi, amire igénybe vennéd a biztosítást, akkor a végén visszakapod a pénzt, mintha bankba raktad volna. Jó eséllyel még kamatot is kapsz.


Esetleg valakinek konkrét tapasztalata ilyesmiről?



2017. febr. 1. 18:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Jah bocs.

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem ebben tartom a pénzem, mert igen, kivenni nem lehet.

Ez csak ilyen egynek jó, elfizetgetem, látom hogy ahhoz képest nem hoz rosszul, aztán helló meg be vagyok biztosítva.

Egyébként egyik önkéntesnél is vagyok, 2000 forinttal azt is fizetem.

Most fog 2017 áprilisban lejárni, 9 évig fizettem.

Jelenleg 421 ezer van rajta.

Ezt mondjuk ha valaki igényli le tudom fényképezni, mert előttem van, mert most.hozta a postás.

2017. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

A nyugdij takarékosság részre és nem ők adják hanem adójóváírás.

[link]



Pl. aki külföldön dolgozik és itthon nem ad le adóbevallást, már bukta is a 20%ot hiába van ilyenje.


Emellett ne felejtsuk el szerintem, hohy az elmult 10 évben egy tollvonással szüntettek már meg ugyanilyen adójóváírás lehetőséget biztosításra tandíjra , stb. es pl a magán nyugdíjpénztári befizetéseket is integrálták . Ez semmire nem garancia.

2017. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Mennyi dijat kellett összesen a 9 és fél év alatt befizetni a 421.000-hez képest?


Ha havonta átlag 3500-4000 ft-ot félre tesz az ember jelen értékén itt jön ki. Gondolom azért a havi dij ettől több volt...


És akkor adhatja magát, hogy hogy lehet minuszos. Ugyanakkor azonos biztosítási összegnél , amit pl. halál esetén fizet, lehet a biztositasi dij is kevesebb lett volna ha egy kockázati mellett havi 3-4000 ftot félre pakol az ember, vagy pl.állampapírba fektet 10 éven át ami bármikor hozzáférhető akár.

2017. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

1.Engem nem érdekel, hogy honnan jön az a 20%, mert a boltban se fogják megkérdezni.

2.Nem csak a külföldön dolgozó, de 99 éves nagyanyám se tudja igénybe venni(nem kell komolyan venni, de ezen akadékoskodni már a szarrágás kategória).

3.Ebben igazad van, hogy a 20% bármikor ugorhat, de nem hinném, hogy olyan sokan igénybe veszik, viszont idővel majd jó lesz a kormánynak mutogatni, hogy mi próbáltunk segíteni.Tehát elvenni tuti nem fogják, majd max csökkentik 10%-ra.

Ott az LTP, kötik mamára, papóra, férj, feleség, aztán felvesz egy házaspár majd 300 ezer forint államit utána.

Ha ezt nem veszik el, akkor a nyugdíj marad kutyafüle kategóriában.

2017. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Az a 421 ezer forint önkéntes, ott nincs semmi biztosítás. 2000 forinttal fizettem.
2017. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Most nem tudom én értem e félre , de idáig te promotaltad a 20% előnyeit. Most meg már nem mindenki veheti igénybe, de azt sem tudod honnan jön ?



Csak segíteni akartunk függetlenül a kérdezőnek , hogy ne járjon úgy mint pl. Te hogy láthatóan azt se tudja mire szerződik. "Ki kell fizetniük ha beszarnak akkor is".. Igy nyitottal most már láthatóan ez csak adójóváírás ami az szjat csökkenti.


Tehát nem fizetnek ők semmit ebből neked és a költségeit meg végképp nem fedezi a biztosításnak , mivel nem arra való😀


Emellett ha megnézed a kulcsszavait reális esélye van a külföldi munkának az esetében , vagy élethelyzetében . igy alapbol többek között azok sem vehetik igénybe akik külföldön dolgoznak és itthon nincs adobevallasuk. De lehetne mondani ide minden olyan embert aki nem kötelezett szja bevallásra es továbbra sem a biztosító fedezi belőle a költségeit hanem neked kell igényelni szjaba .

2017. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

1.Bocs, hogy mikor felhoztam a 20%-os állami támogatást, akkor nem szúrtam mellé a konkrét szabályzatot, hogy kinek jár, meg kinek nem, ide értve azt, hogy mi van akkor, ha lelép külföldre meg a többi.

2.A fixesnél említettem, hogy kifizetik mindenképp. Az "eltőzsdézzükkel" szemben hoztam fel. Itt is szeretném leírni, hogy bocs, hogy nem írtam oda, hogy ha csődbe mennek akkor valszeg lesz benne kanyar, meg akkor se látod a pénzt, ha felrobban a bolygó, esetleg jön egy újabb özönvíz.

3.Ismét leírom, hogy tisztában vagyok vele, hogy az állam tolja be a 20%-ot, de azt azért kapom, mert van biztosításom.

Így meg összevonom a kettőt és megkapom, hogy pluszban vagyok.

Az, hogy nem közvetlenül jön a biztosítótól, nem érdekel, csak az, hogy ott van a pénz.

Ez mondom, részedről már csak a szarrágás, semmi több.

2017. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Akkor én értettem félre, elnézést.

Egybe hozva teljesen más jelentést kap a dolog.

2017. febr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Semmi gond.

Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy egy ilyen termék is lehet jó.

Én nem azt mondom, hogy nincsenek jobb megoldások, meg hogy sok szar van, de most azért, mert valami nem a legjobb, még lehet jó.

Leírtam, hogy egyébként meg nem jó, mert nem lehet kivenni, de ez nem is erről szól részemről.

Megértem ha valaki nem rak bele milliókat, én se tenném.

Feltettem egy kérdést mellé a 20%-ról, hogy így hogy jön ki negatívba?

Mert eddig senki nem tudta megmondani, csak hőbörgött meg szemben ment a tényekkel.

Én tudok papírt mutatni, hogy 1x éve jön a 7%(nem nekem van azóta, portfólión fizettem elő), az önkéntest is lefotóztam volna.

Persze sokak szerint az is egy fos.

Na mindegy.

2017. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!