Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit kell tennem, ha nem...

Mit kell tennem, ha nem akarok egészségügyi járulékot fizetni? (Nincs miből) Soha nem volt munkajogviszonyom.

Figyelt kérdés

2015-ben érettségiztem, azóta egyáltalán nem dolgoztam egy percet sem, mert otthon segétkeztem és édesapámmal együtt akartunk elmenni a munkaügyi központba, hogy valamilyen segítséget kérjünk, most mi legyen, hova tovább. A NAV-tól kaptam egy levelet csekkekel, hogy kötelezve vagyok fizetni egészségügyi járulékot, de nem tudom miből.


Soha nem volt munkajogviszonyom, és az én értelmezésem alapján csak az kaphat támogatást, aki már ezelőtt 360 napot dolgozott.



2017. febr. 6. 19:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
#10: Amerikában min. 100 ezret (forintban számolva) fizetsz havonta az egészségügyi biztosításért. És ott is kötelező Obama óta ha nincs biztosításod akkor büntetést fizetsz havi 18 ezret forintban számolva. Plusz még megkapod a kórházi számlát is ha esetleg történik veled valami. Pár milliótól 10 milliós nagyságrend.
2017. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 xswerdy ***** válasza:
87%
10-nek: azért az "ész nélkül fizet", meg a "csekket kidobja" (és nem is jelzi, hogy nem tud/nem akar fizetni) között azért van egy pár fokozat.
2017. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

#10, #12-vel egyaránt egyet értek, de igazából én voltam a hibás, hogy nem olvastam el figyelmesen a levelet. Tulajdonképpen ha valaki tehet az egészről még az az oktatás, hiszen ahelyett, hogy tömnék a fejemet a sok hazugsággal, felhívhatták volna a figyelmem, hogy vannak dolgok amit kötelező vagyok fizetni, még ha csöves is vagyok...


#8 Nem tudod véletlen, hogy ha oda kerülök mégis kit kérdezzek? Mármint amikor a személyimet hosszabítottam nyílván kértem egy jegyet az információs pulttól... Ez ugyan az a hely? Milyen témát kell megjelölnöm?


Buta kérdések, de remélem nem baj ha bátorkodok feltenni őket.

2017. febr. 7. 16:02
 14/16 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


Önkormányzatnál nem tudom, hogy melyik osztályhoz tartozik, de a "biztonsági őr" biztosan meg tudja mondani. :)


NAV-nál az adóalany-nyilvántartási osztály dolgozza fel az eü. szolg. járulékkal kapcsolatos dolgokat, de az ügyfélszolgálaton szintén tudnak segíteni. Van hozzá egy T1011 (idén 17T1011) számú nyomtatvány, azt kell értelemszerűen kitölteni, és csatolni hozzá az önkormányzattól kapott igazolást, ha a rászorultságodat megállapítják.


Fizetési kedvezményt, részletfizetést, adótartozás mérséklését (elengedés), halasztást a NAV Fizetési kedvezmények osztályától kell kérni.

2017. febr. 8. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Viszont, ha a NAV-nál több ügyet intézel, és egy bizonyos osztályra postázod, akkor az ügyek alapján továbbítják az illetékes osztályokra.


Például: Ha benyújtod a rászorultsági igazolást a formanyomtatvánnyal együtt, és teszel mellé egy levelet, amelyben kéred, hogy az addig felhalmozott tartozásod méltányosságból töröljék, akkor mind az adóalany-nyilvántartás, mind a fizetési kedvezmények osztálya kap a levélből, mert két különböző ügyet kérsz intézni. Nem kell kitalálnod, hogy melyik hova tartozik, a NAV iktatáskor ügytipus szerint szelektál és továbbít, akár 4-5 osztályra is.

2017. febr. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
na mi lett?? nekem nem engedtek el pedig 0 ft jovedelmem volt akkor, azt mondtak fizesem ki.
2017. márc. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!