Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha 3 hónap próbaidő után...

Ha 3 hónap próbaidő után akarok felmondani. Egészségügyi okokra hivatkozva, kötelezhetnek a felmondási idő letöltésre?

Figyelt kérdés
Természetesen orvosi papírokkal tudom igazolni.

2016. júl. 14. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem tudsz felmutatni olyan indokot, amit a törvény enged azonnali hatályú felmondásra, igen, kötelezhetnek. Ebben az esetben elmész az üzemorvoshoz, aki fel tud menteni a munkavégzés alól.
2016. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lejárt már a próbaidő, akkor a felmondási időtől csak közös megegyezéssel lehet eltérni.
2016. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem tehát üzemorvos fel tud, rendben. Egyébként meg ha nem dolgozok és állok egy helyben, csak felmondanak. De az üzemorvos lesz a megoldás.
2016. júl. 14. 13:14
 4/11 anonim ***** válasza:

De az nem derült ki, hogy már lejárt a próbaidő?

Mert ha még nem, akkor nem kell felmondási időt letöltened, azonnali hatályú. Ha meg nemrég járt le a 3 hónap és határozott idejű szerződést kötöttetek, akkor nem fair azonnal otthagyni a munkáltató - akkor minek mentél bele a hosszabbításba?

2016. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj előző, el is olvastad a kérdést? Lejárt a próbaidő, és sehol nem írja, hogy határozott idejű a szerződése.
2016. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elolvastam, sőt, értelmezni is tudom :-)


"Ha 3 hónap próbaidő után akarok felmondani."


Ebből a mondatból nem következik, hogy az már lejárt, csak azt kérdezte, hogy ha lejárta után mondana fel...

De mindegy, nem kívánok vitatkozni... :-)

2016. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még nem járt a próbaidő, még gondolkozom rajta, hogy maradjak e.
2016. júl. 14. 20:29
 8/11 anonim ***** válasza:

4,6 vagyok.

Na, akkor fussunk neki még egyszer: mivel nem járt le a próbaidő, ezért mindkét fél azonnali hatállyal felmondhat. Lehet, holnap bemész a munkahelyedre és közlik, hogy hétfőn már nem kell menni. De TE ugyanígy megteheted, hogy megírod a felmondásod pénteken és hétfőn már nem kell menned.

Azonban, ha lejár a próbaidő és meghosszabbítják a szerződésed, akkor nem célszerű utána pár nappal felmondani, különösképpen nem egészségi okokra hivatkozva, hiszen akkor az fennállhatott a szerződés meghosszabbításának idején is. Egyébként sem tartom valami tisztességes dolognak, hogy mondjuk felvesznek és 2 hét múlva azt mondod, hogy kösz, elegem van belőle - akkor inkább a próbaidő végén kell azt mondani, hogy ne véglegesítsenek - addig meg csak el tudod dönteni... :-)

2016. júl. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, a próbaidő pontosan arra való, hogy mindkét fél kitalálja, akarnak-e egymással hosszútávon dolgozni, és még "büntetlenül" dönthessenek úgy, hogy nem.

Ezt kihasználni, majd rá két hétre közölni, hogy mégsem... a legnagyobb szemétség.

2016. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 8

Csak a korrektség kedvéért: a próbaidő letelte nem a szerződés meghosszabbítása. Értem, mire gondolsz, logikailag igaz is, amit mondasz, de szerintem ez a megfogalmazás kicsit megtévesztő.

2016. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!