Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Melyek a jobb, nagyobb biztosí...

Melyek a jobb, nagyobb biztosítók ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

Néhányat persze én is tudok.


Melyek azok, amelyeknek az ajánlatát mindenképpen érdemes meghallgatni, ha komolyabb, hosszútávú biztosításban gondolkodom?

Melyikkel milyen tapasztalatotok van?



2017. júl. 4. 00:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem magánnyugdíjt akarok. Valószínűleg az sem jönne rosszul, de most tényleges biztosításról gondolkodom.
2017. júl. 10. 23:24
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem a magánra gondoltam, hanem a nyugdíjbiztosításra.


"Sima" (ha jól értem, kockázati) biztosításnál nem kapsz vissza soha egy forintot sem.


Ha gondolod, privátban segítek szívesen egy kicsit bővebb információhalmazzal.

2017. júl. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Annak idején a Kisváros sorozatban rengeteget beszéltek a biztosításokról. Ott volt az, amikor a végén visszakapja a pénzt. Herczeg úrról is úgy derült ki, hogy már 60 éves, hogy lejárt a biztosítása. Ekkor ment Járai meg Szakács felköszönteni Herczeget. De ez biztosítás volt, nem nyugdíj előtakarékosság, nem is magánnyugdíj és nem is hívták megtakarításnak.

Ezt hogyan hívják akkor pontosan?

2017. júl. 11. 08:57
 14/18 anonim ***** válasza:

Ez egy megtakarítás volt.


Össze tudja zavarni az embert, hogy hivatalos nevén életbiztosításnak hívják. Egészen pontosan befektetési egységekhez kötött biztosításnak. Legalábbis ma. Régen kicsit máshogy hívták.


Fontos tudni, hogy a tényleges biztosítási rész általában nevetségesen alacsony, például halálesetre néhány százezer forint. Azért teszik bele egyáltalán, mert így a törvények szerint ki lehet kerülni a kamatadót.


Tehát egy megtakarításról van szó, amit életbiztosításnak álcáznak. De ha valaki olyan életbiztosítást szeretne, ami váratlan eseményekre nagy összeget térít, inkább válasszon kockázati biztosítást.


Persze lehet mindkét típusú szerződést kötni és fizetni egymás mellett, csak mindkettő másra való. Az egyik befektetés, a másik védelem.

2017. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A barátom még éretlen volt és fiatal, amikor egy bank és biztosítóban elkapta egy ügyintéző és meggyőzte, hogy kössön életbiztosítást. Meg is kötötte. Anyukája bevállalta, hogy fizeti a részleteket.

Minden számlán rajta van, hogy ha így megy tovább, akkor mennyi pénzt fog a végén kapni. 60 éves koráig fizet, 65-től kapja a pénzt.

Közben a srác vesebeteg lett, dialízisre is járt, most új vesével él. Erre kapott a biztosítótól pénzt milliós nagyságrendben.

Akkor ez most biztosítás vagy megtakarítás?

2017. júl. 11. 11:28
 16/18 anonim ***** válasza:
A szavaidból kivéve olyan mint az én biztosításom,van benne megtakarítás és kiegészítő biztosítási fedezetek.Ez amit mondasz kritikus betegség,nekem is van a szerződésemben.Kötöttem életbiztosítás kiegészítőt,baleseti halál kiegészítőt és kritikus betegség kiegészítőt,ha gond van ezekre fizet a biztosító,plusz van benne megtakarítás is,ami szintén gyarapszik.A kiegészítőkre 3000ft-ot fizetek több milliós nagyságrendű biztosítás van benne,plusz 10 ezret a megtakarításra.Ha gondolod privát üzenetben segítek.Szóval a barátodnak megtakarítással kombinált életbiztosítása van.Ha te nem szeretnél bele megtakarítást,van sima életbiztosítás is.
2017. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja, a barátodé kombinált volt, és valószínűleg a megtakarítási részen kívül még havi pár ezer forintot kockázati kiegészítésre fizetett.
2017. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ami a barátomnak van, azt életbiztosításnak nevezik és egy díjat fizet.

Viszont ha jól értem, akkor vannak különböző kockázati kategóriák. Mindegyiknek van egy kerete. Ha lemeríti, akkor onnantól arra a dologra már lényegében nincs biztosítva.


Gondolom, hogy egy megtakarítás nélküli életbiztosításnál azért ez nem így van.

De ezzel együtt továbbra is ebben gondolkodom, csak nem fejest ugorva az elsőbe, hanem átgondolva különböző ajánlatokat.

2017. júl. 12. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!