Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Meddig ervenyes a betegbiztosi...

Meddig ervenyes a betegbiztositasom?

Figyelt kérdés

2017 decemberetol magamnak fizetem a betegbiztositasomat, de csak december masodik felere kellett befizetnem. Ez meddig ervenyes? Amig a januari csekk befizetesi hatarideje le nem jar?

Mert orvoshoz kellene mennem es ha januarra mar nem ervenyes de meg csekket nem kaptam akkor megbuntethetnek?

Elore is koszonom!


2018. jan. 1. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Először is ne aggódj, az orvos mindenképpen ellát, és nem leszel megbüntetve.


Egyébként hogy volt ez pontosan? Október 31-ig volt munkád / diák voltál, utána lejárt a 45 nap, és fizetted a december felét? Úgy tudom, minden hónapot a köv. hónap 12-éig kell befizetni, tehát a januárit február 12-ig. Ha a december már be van fizetve, február 12-ig semmi dolgod nincs ezzel. De nem kell félni, akinek van érvényes TAJ száma, azt ellátják akkor is, ha nincs befizetve. (Ha több hónapival tartoznál, akkor megkereshet a NAV, de akkor is csak az elmaradást kell fizetni, az orvosi ellátásért külön akkor se kell.)

2018. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Diak voltam es ugy kezdtem el fizetni.

Nagyon koszonom a valaszt!!

2018. jan. 1. 20:39
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Jól mondja az első, a januárit majd csak február 12ig kell fizetni, úgyhogy ne aggódj, ha még nincs csekked (és egyébként is ellátnának ingyen).
2018. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!