Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Haláleset esetén a biztosítók...

Haláleset esetén a biztosítók hány évre visszamenőleg kérhetnek orvosi dokumentációkat?

Figyelt kérdés

Halálesetkor hány év orvosi dokumentációit(háziorvosi betegkarton) kérhetik a biztosítók? Tudtommal ez 2 év.

Sajnos az a gyanúm, hogy szeretnének személyes adatok közt csemegézni.



2018. febr. 14. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért kellene nekik orvsoi dokumentáció?????
2018. febr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos tavaly történt egy haláleset. Mint kiderült, volt egy életbiztosítás. Jeleztem a halálesetet a biztosító felé, akik 2007-től az elhalálozás napjáig bekérték a háziorvosi papírokat. A biztosítás pedig csak 2009-ben kötettet meg. Kicsit úgy tűnik, mintha el akarnák kerülni a kifizetést. Azt nem indokolták meg, hogy miért kell nekik.
2018. febr. 14. 11:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Az egyértelmű, hogy el akarják kerülni. Ez nem is kérdés, ez normális is.


Én arra tudok gondolni, hogy meg akarják nézni a papírokat, hogy a biztosítás megkötése előtt fennállt e olyan betegség amiről a biztosítót nem nyilatkozott, vagy nem mondott igazat.


Pl ha megkérdik, hogy volt e a szíveddel panaszod. Azt mondod nem, miközben volt és orvosnál is jártál vele. Rá 2 évre meghalsz szívrohamban, akkor a biztosító ha vállalta is, hogy erre a betegségre fizet, a bizonyítékok alapján azt fogja mondani, hogy mégse, mert te nem mondtál igazat. Ha tudták volna, hogy fennáll a betegséged, akkor nem biztosítottak volna vagy csak magasabb összeggel.

2018. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hogy ez normális lenne... Egy etikátlan világban biztosan az, zárójel bezárva.

Persze az OEP-től én is ki tudom kérni a háziorvosi papírokat, csak sokallom a 10 évet. Mert ha a szerződés kötés után jött egy betegség, akkor már fizetnie kellene (?) Tehát ezért kérdezem: Van-e a biztosító részéről kikérhető papíroknak időintervalluma?

2018. febr. 14. 12:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Etikátlan világban, pontosan! De itt ne csak az egyik felet nézzed meg. Etikátlan az ügyfélkör is. Ha nem lennének biztosítási csalások, akkor nem kéne vizsgálni a követelések jogszerűségét, te is így tennél, különben hamar csődbe mennél.


Azért kell vizsgálni a biztosítás előtti állapotot, mert a biztosított lehet, hogy hazudott és a betegségről már a szerződéskötés előtt tudomása volt. Ha nem így volt, akkor igazából nincs mitől félni.

Próbálkoznak, aztán ha nem találnak semmit, akkor fizetniük kell.

Ha találnak is valamit, akkor is lehet, hogy érdemes perre menni velük. Mérlegelni kell.


Nem tudom, hogy van e erre valami szabály, hogy mennyi időre visszamenőleg kérhetik ki, szerintem ezt nem szabályozza törvény.

2018. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy etikátlan, nekem pl nyilatkoznom kellett, hogy x éven belül nem kezeltek daganatos betegséggel, stb. Teljesen jogos, hogy fel akarják mérni, egyáltalán a kötés jogszerű volt-e, mert ha nem, akkor nem kell kifizetést teljesíteni.

Barátnőm járt így, apuka beikszelte, nincs betegsége, miközben hypertoniával és diabbal is kezelték. Ha bevallja, nem jön létre szerződés. Így aztán megszívták.

2018. febr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha tudod milyen biztosító milyen terméke akkor meg tudod találni az általános szerződési feltételeket a neten, van erre szakoldal. Ha nem találod akkor kérd el a biztosítótól emailben.

Abban van neked egy válasz. De el kell olvasnod hozzá az egész vacak szart.

Ott is a kizrásáok és mentesülések részt. De azt nagyon alaposan.

2018. febr. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azert kerhetik be mert bizonyos esetekben van turelmi ido ami csokkenti a bizt osszeget. Ezert fontos milyen betegseg volt, miben halt meg. Ugyanez hankot kockazati eletbiztositast es egy het mulva ongyilkos lesz nem jar semmi mert van turelmi ido. Betegsegeknel hasonlo. Aszfben van leirva.
2018. febr. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem szeretnének csemegézni,hidd el hogy van élete a kockázatelbírálóknak is.5 évre visszamenőleg minimum bekérhetik az összes előzményt.Az ügyfélnek közlési kötelezettsége van és változás bejelentési kötelezettsége is.Amennyiben valamit nem mondott el,például komolyabb betegség és annak következtében történt a haláleset akkor a biztosító elállhat a kifizetéstől.Szerződési feltételekben minden benne van.Amennyiben pedig nem volt gond,nem volt előzmény,vagy a haláleset nem előzménybetegségből ered akkor pedig a biztosító szolgáltat.Ezért kell különösen komolyan venni az egészségügyi nyilatkozatot is.Eltitkolni nem érdemes semmit,mert az orvosi kórelőzményből minden kiderül.
2018. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig szabályozza törvény,méghozzá a biztosítási törvény erre vonatkozó paragrafusa.Amelyben 5 év a türelmi idő meglevő betegség esetén.
2018. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!