Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Gazdasági totálkár esetén a...

Gazdasági totálkár esetén a biztosítótól kérhetem, hogy az új autó átírási költségét és a jegybanki alapkamatot a kár bejelentésétől, a kárrendezéséig fizesse meg?

Figyelt kérdés

2018. szept. 13. 06:43
 1/10 A kérdező kommentje:
Jegybanki alapkamat 7%-át.
2018. szept. 13. 06:45
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

Persze, hogyne, meg még azt is, hogy menjen el veled az autókereskedésbe és segítsen kiválasztani, milyen autót vegyél... :-)


Ha Te vagy az, aki napok óta itt tipródik, mert a lökhárítóját meg a sárvédőjét megtörték, akkor arra biztosan nem fogja a biztosító a totálkárt megadni.

Amúgy meg, hogy ne csak "zrikáljalak", itt egy kis segítség:


[link]

2018. szept. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Jegybanki alapkamat 7%-át."


A jegybanki alapkamat 7%-a az nagyjából 0.063% :)

2018. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én csak érdeklődöm, nem kell mindjárt leharapni a fejemet.
2018. szept. 13. 09:20
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Bármit lehet kérni. Legfeljebb nemet mondanak. Ha nem értesz egyet, akkor mehetsz a bíróságra. De az már nincs ingyen. Ha úgy gondolod, hogy igazad van és jár neked, akkor mindenképpen kérj biztosítási ügyekre specializálódott ügyvédtől segítséget. Egyedül nem igazán fog menni.

De tényleg jól gondold át, hogy megéri-e és hogy van-e reális esélyed.

A jegybanki alapkamat x százalékára tutit nincs.

2018. szept. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Kérheted, de nem fizetik ki és ezzel a történetnek vége.

Sajnos ez van, ha összetörik a kocsidat, szívni fogsz az esetek 95%-ban.

2018. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Természetesen ilyen nincs. Szépen felmérik a kárt, azaz mekkora összegből lehet helyreállítani az állapotot, és kész. Érdemes szervizzel intéztetni, és akkor csak a kész autót kell átvenni, mert ha kell pótszemléztetik, stb. Ilyen marhaságokat nem fog fizetni a biztosító, sehol. Az új autóhoz semmi köze szintén nekik... a jegybanki alapkamat megint nem tudom hogy jön ide.
2018. szept. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" Ilyen marhaságokat nem fog fizetni a biztosító, sehol."


Azért ez nem akkora marhaság.


Ezen én is sokat gondolkodtam már.

Napi 60 km-t autózom, tehát elég fontos számomra az autóm. Ha valaki csúnyán megtörné, akkor kiesne alólam. Na akkor másnap mivel megyek dolgozni? Ha totálkár, akkor vennem kell másikat, és ÁT KELL ÍRATNOM, pont úgy ahogy azzal is tettem, amit összetörtek. Ha nem totálkár, csak szerviz, akkor arra az időre szabira megyek?? Vagy hogy jutok be meg haza? És ha ez plusz költséggel jár, azt ki fizeti?


SZóval a sok járulékos költséget miért nem lehet behajtani a kár okozón?

2018. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felelősség biztosításra, szinte mindenre be lehet adni a kártérítési igényt, csak jól kell fogalmazni a kárigényt :) ( Igen a kötelezőre is lehet. Ha elütnek gyalogosként, eltörik a kezed, ami miatt, a telefonodon lévő előfizetéses netet nem tudod elhasználni, még arra is adhatsz kártértítési igényt. ) Vannak erre szakosodott emberek, keress fel egyet.
2018. szept. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hogy jót is írjak. Igen, átírás költséget is fizetik.
nov. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!