Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha több hónapig nem volt...

Ha több hónapig nem volt munkám és nem fizettem TB-t és orvosnál sem voltam, és most találtam munkát akkor visszamenőleg ki kell fizetnem?

Figyelt kérdés
2018. szept. 14. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos igen
2018. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Igen.


Ha el akarod sumákolni, el lehet egy ideig, pontosabban addig ameddig nem jön az adóbevallási időszak tehát jövőév elején amikor küldik a tervezett adóbevallásodat azon feltüntetik hogy van TB tartozásod mivel adónak minősül hogy annyi mínusszal lógsz nekik. Akkor ha jól tudom nem vernek rá kamatot csak figyelmeztetnek hogy intézkedj mert utána ha nem fizeted továbbra sem az elmaradt összeget akkor kamatot terhelnek rá.


De ha visszamenőleg már most fizetni akarod, bemész a NAV-ba ott külön kell legyen TB-nek egy részlege ahol tudsz intézkedni ezügyben. Részletfizetést is lehet kérvényezni, ott kitöltetnek veled egy nyomtatványt, és adják a csekket amit befizetsz, ennyi.

2018. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

"a tervezett adóbevallásodat azon feltüntetik hogy van TB tartozásod "


Ezen a GYAKORIN sok mese olvasható. Bocsi. :)


Az adóbevalláshoz ennek semmi köze.


Ha nem bukik ki a NAV-os rendszerben, hogy Neked bizonyos ideig kellett volna fizetned egészségügyi szolgáltatási járulékot, akkor lehet, hogy megúszod. Ugyanis szabályosan úgy működik a dolog, hogy be kell jelentkezni járulék fizetésére kötelező jelleggel a NAV-hoz, ha esedékes a kötelezettség. Erre külön formanyomtatványuk is van. T1011-es számú (előtte mindig ott az éppen aktuális adóév, tehát idén 18T1011 a száma).


Ha ezt nem teszed meg, akár mulasztási bírsággal is sújthatnak, de eddig még senkit nem bírságoltak meg ezért. Sokan a késedelmi kamatot minősítik bírságnak, de az nem az.


Ha mégsem úszod meg, akkor idővel előírják a járulékot, és utólag behajtják Rajtad. Ha van munkád, akkor könnyebb, hiszen bér letiltásából megtérül.

Mivel az adóhatóság folyamatosan ellenőrzi az eü. jogosultságot, ezért soha nem lehet tudni, hogy Rád mikor kerül sor. Végül is 5 évre visszamenőleg bármikor előírhatja a fizetnivalót, tehát csak 5 évig kell "rettegned", utána már elévül, és elévült kötelezettséget nem lehet követelni.


Döntsd el, hogy mit akarsz. Rendezni a soraidat, vagy inkább a szerencsére bízod magad, hátha megúszod.

2018. szept. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Le lett pontzva, de a 3-as írja jól.

Kicsit felületesen olvastam, lehet, hogy van benne itt-ott egy fél sor hülyeség, de a lényeg, hogy be kell fzietni. Már menet közben kellett volna, a jogosultság megszűnésétől számított 15 napon bejelentkezni, és mindig tárgyhó 12-ig fizetni.

2018. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos a sumákolásodnak az az eredménye, hogy igen, utólag ki kell fizetni. Ha munkanélküliként utánajártál volna, akkor kaphattál volna "felmentést" alóla, ha a család anyagi helyzete rossz. Legalábbis a legtöbb önkormányzatnál így működik.
2018. szept. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!