Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Megtakarítással kombinált...

Megtakarítással kombinált életbiztosítást hol, kinél és egyáltalán megéri-e kötni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 23. 17:01
1 2 3 4
 11/32 lawrence84 válasza:
Szerintem pedig megéri!Nekem a Generali-nál van ez a kombo,és amikor a banki kamat szinte 0% volt,náluk akkor is 2.4%-ot kamatozott a pénzem.Illetve a biztosítás hozam is nagyon jó volt,pedig kockázat mentes portfóliót választottam,mégis a 10.évi részteljesítéskor,a várt 570.000Ft helyett 720.000-et utaltak,amin igencsak meglepődtem,de azt mondták ennyi volt a hozam.
2018. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim válasza:
32%
Nem éri meg! Nagyon nem. Dolgoztam 1 évet egy biztosítás közvetítő cégnél. Az ugynoknek addig vagy fontos, amíg aláírsz. Ha megvan a jutalék elfelejt. Sajnos ezt oktatják is. Mikor ez kiderült számomra, abba is hagytam rögtön. A termékekkel pedig filléreket kereshetsz. Az előző hozzászóló írja, hogy 2,4% őt kamatozott. Hát gratulálok: befizetsz 8év alatt (havi 10k) 960.000-et és keresel vele 23ezret. 8 év alatt!!!!! És a költségekkel nem számoltunk, ami ennek kb a 3-4szerese. Szóval 8 év alatt, nem keresed vissza az inflációt sem és a költségeket sem. És közben használják a pénzed,te még nem férhetsz hozzá, ha kellene. Tiszta haszon.... Jobban jársz ha kötsz egy eletbiztit külön, az viszonylag olcsó (havi 2-3k) és egyösszegű megtakarítást választasz. Persze annak van alsó limitje (általában 500k) de az jobban hoz és kisebb a koltsége és általában max 1-2 év után hozzáférhető.
2018. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 30. 12:07
 14/32 lawrence84 válasza:

A 2.4% legalacsonyabb kamat az eseti befizetésre vonatkozik,amit pluszként be tudok fizetni az életbiztosítás mellé!Ehhez a pénzhez bármikor hozzáférhetek! Az meg, hogy a biztosításra összességében többet fizetsz be, mint amennyit a végén kapsz,ez egyértelmű,hisz egy szolgáltatást veszel!-viszont,ha van lehetőséged eseti befizetésre, akkor egyértelműen megéri,hisz többet kamatozik a pénzed,mint otthon,vagy akármelyik bankban!

Tény,hogy vannak olyan üzletkötők,akiket egyszer látsz,aztán többet soha,de nekem szerencsém van,az enyém nagyon lelkiismeretes,minden kis apróságért házhoz jön, pedig közel 1000 ügyfele van.

2018. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim válasza:
0%
Előző! Akkor sem éri meg. Gondolj már bele, az átlagos infláció 3-5% közt szokott lenni. Emellett az eseti befizetésnek is van valamennyi költsége, de még ha nincs, akkor sem éri el az információ mértékét a kamat. Többet értéktelenedik a pénzed, mint amennyi kamatot kapsz rá! Arról már nem is beszélve, hogy a főszámlára történő befizetéseken pedig buksz! És szerinted ez egy jó üzlet?!? Az ilyen termékekben lévő életbiztosítás nagyon keveset fizet. Töredékét egy normális biztosításnak. A havi, fő számlára történő befizetéssel pedig buksz, ezt te magad írtad. Akkor miért írod azt hogy ez egy jó termék? Ha van egy egy összegű számlád amin nem buksz, és emellé van egy életbiztosításod esetleg balesetbiztosítással vagy betegségbiztosítással egybekötve, ami ténylegesen sok pénzt térít bármilyen gond esetén, akkor az nem jobb kombináció? Arról már nem is beszélve hogy az emberek 95%-ának nincsen pénze arra hogy az eseti számlára tegyen külön pénzt. A fő számlát befizeti jó esetben és attól várja a csodát ez a te termékeknél bukó. Az egyösszegűnél igaz hogy össze kell spórolni az első 500-at, de eseti befizetés ott is van és azon nem fog bukni. A kérdezőnek inkább ez a javasolt. Én ebben dolgoztam, tudom mennyi jutalék jár az egyösszegűre és mennyi a havi törlesztésűre. Ha megkérdezed az ügynöködet, ő mindig a havit fogja ajánlani, mert neki abból van a fizetése, neki az éri meg!
2018. okt. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Mgfelelő alap évente 6-8% hozamot tud termelni, ez tény. (forrás: bármelyik oldal ami az alapok hozamát mutatja be). A költségek is nyilvánosak. Allianznál pl 1.19%, meg havonta egy kávé ára. 10-15 év alatt egy olyan konstrukció Ami alapvetően megtak de van benne kocka, kitermeli a költségeket. Forrás: ezt csinálom és nem egy éve. Az összes biztosító termékeinek költségeit nem ismerem. Régebben nagyon rosszak voltak, akkor tényleg ostoba volt aki kötött (mikor Brokernet garázdálkodott azok is ezt árulták, 10 éves költségelvonású termékekkel)
2018. okt. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

"# 15/16"


az infláció nem 3-5% hanem 3%. És az bele van kalkulálva indexálás néven. Ennél meg eleve több a hozam ha nem valami gyenge alapba teszi a pénzt. Az egyösszegű pedig annyira nem jó, mert hiába kisebb a költsége (pár százalék), de a folyamatos befizetéssel folyamatosan vehetjük az egységeket, ami ha épp olcsóbb akkor több jön, ami később több hozamot fog termelni így.


Amúgy van valami oldal ahol a költségeket össze lehet hasonlítani? Egyenként nézegettem de szeretik elég mélyre tenni ezeket a táblázatokat.

2018. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

17

Ez nem igaz.

2018. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 lawrence84 válasza:

Te nagyon rajta vagy ezen a 2.4%-os kamaton!Mint írtam a legalacsonyabb(!)kamat ennyi volt egyik évben.

Akkor most elárulom,hogy mikor megkötöttem a biztosítást,akkor próbaképp befizettem esetibe 500.000ft-ot.Ez 5 év elteltével 640.000ft lett.-szerintem ez teljesen korrekt

Életbiztosítást pedig így is-úgy is szerettem volna kötni,ha esetleg véletlen elpatkolok,akkor a gyerekem kapjon egy kis zsetont.(Adott esetben 3.5milliót)

Na most,10 év alatt befizettem nagyjából 1.1 milliót.Ebből visszakaptam 720 ezret.-most mondhatnád,hogy mekkora balek vagyok de...!Az életbiztosításra járt adókedvezmény,tehát minden évben visszakaptam közel 40 ezer ft-ot!

Összefoglalva:10 évig voltam biztosítva(vagyok is) gyakorlatilag ingyen,és még pénzt is tudtam betenni mellé,ha akartam,ami többet kamatozott,mintha bankba,vagy a párnám alá tettem volna.

Nekem ez megérte.

2018. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Kezdek kissé összezavarodni, nem gondoltam volna hogy ennyire különbözőek az emberek véleménye...:) Összességében úgy látom hogy a többség inkább amellett dönt, hogy nem éri meg, de azért még én is utánajárok és olvasok majd dolgoknak...
2018. okt. 7. 12:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!