Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit tegyek? Nem akar fizetni...

Mit tegyek? Nem akar fizetni a biztosító?

Figyelt kérdés
Sziasztok tanácsra lenne szükségünk. Nagymamám sajnos nemrégiben elhunyt. Nagy nehezen eltemettük. Édesanyám kötött rá és magára egy biztosítást. Így hogy mamám elment kértük volna hogy a biztosító fizessen, mert hitelből kellett mamát eltemetni, viszont a biztosító 1hónap elteltével küldött egy elutasító levelet.Mit tegyünk? Van valami kiút? Legalább akkor azt a pénz vissza követelni amit anyám fizetett. Előre is köszönöm a válaszokat.

2019. márc. 29. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így leírva 0. Milyen biztosítás?

Mi van a szerződésben, amit édesanyád aláírt?

Mi van az elutasító levélben?

2019. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Gondolom életbiztosítás, mivel emberre nem kötnek lakásbiztosítást.

És a mama gondolom idős volt, ilyenkor elég sok kritérium van, hogy fizessenek.

Felsorolnak egy csomó mindent, hogy mikor NEM fizetnek.

Azt hiszem, sok esetben pl. egyáltalán nem fizetnek, ha a szerződéskötés utáni 2 évben történik a haláleset.

De ha eleve meglévő betegségben hunyt el, akkor sem.

Pl. ha tudni lehet, hogy valaki diagnosztizált szívbeteg, és szívroham viszi el, akkor nem fognak fizetni.

Biztos vagyok benne, hogy ezek le vannak írva, csak gyanítom, hogy egy ügynök beszélte rá a szerződéskötésre, aki esetleg elhalgatta ezeket, és csak a jó dolgokat emelte ki.

Eleve gyanús ez a leírás is, hogy "kötött rá" biztosítást, ez gondolom vmikor a halála előtt történhetett, mert esetleg számítani lehetett rá, hogy hamarosan meg fog halni.

Nos, a biztosítók nem hülyék, nem fognak csak úgy biztosítani egy 70-80 éves embert, aki befizet havi pár ezret 1-2 évig, majd a család tartja a markát a milliókért.

Vedd elő a szerződést, ha édesanyád nem tette meg, hogy alaposan átolvassa, akkor tegyétek meg most együtt.

2019. márc. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy az előttem szóló írta, olvassátok át a "kisbetűs részt".
2019. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Egy idős ember eleve nem is köthet életbiztosítást.
2019. márc. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
akár 100 éves is köthet, a biztosított a lényeg, a kor nem mindegy viszont. De így nincs értelme a kérdésnek ha le se írod milyen biztosítás ez és miért utasítják vissza...
2019. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Igen, köthet, csak olyan feltételekkel, ami nagyon nem érné meg!

Próbálj meg kötni, járd végig az utat!

2019. márc. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én írtam a hosszabb választ, és 1-2 hete én is írtam ki kérdést, hogy köthetek-e a beteges, idős édesapámra.

Még azt is leírtam, hogy nyugodtan jöhetnek konkrét ajánlatok privátban. Máskor nem bírom az ilyet, ha egy ügynök itt próbál üzletet szerezni, de most én kértem.

Kaptam több választ, meg privátot is, és arra jutottam, hogy valóban nem éri meg.

Ha érdekel, belinkelem a kérdést, bár már ugye tárgytalan.

Csak azért ajánlom fel, hogy lásd, mennyi kritériumnak kell megfelelni, hogy fizessenek, ott többen írtak példákat meg bővebben kifejtették.

2019. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!