Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Házbiztosítást kötöttem,...

Házbiztosítást kötöttem, tartalmaz felelősségbiztosítást. Milyen esetekben fizetett nektek?

Figyelt kérdés
Az üzletkötő a kutyaharapást, jeges utat említette,de biztos van több egyedi eset is.

2019. júl. 9. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Előveszed az összes papírt, ami van és átolvasod. De neten is általában megtalálható a biztosítóknál .
2019. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

A TE biztosításod nem fizetett NEKEM.


Hogy mire fizetNE nekeD, azt meg a szerződésből, esetleg az ÁSZF-ből tudod elolvasni.

2019. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez a magánemberi felelősség kategória. A szerződésed részletesen szabályozza, a kutyaharapás pl. nem evidens, a legtöbb biztosítónál csak akkor, ha külön ebtartói felelősség kiterjesztést is kötsz. Egyébként alapvetően épülettulajdonosi (jeges járda, lehulló vakolat, leeső cserép stb), gyalogosként okozott baleset, esetleg (de lehet, hogy ehhez sport kiegészítő kell) kerékpárosként okozott baleset, a szomszédra vagy a szomszéd házra rádőlő fád okozta kár, általad okozott tűz (nyilván nem a szándékos vagy súlyosan gondatlan eset). Társasházakban leggyakoribb felelősségi kár az alsó szomszéd eláztatása. De az is benne lehet, ha a gyereked bedobja az iskola vagy a szomszéd néni ablakát. Mindig korlátozott és mindig pontosan felsorolja a szerződés, hogy mire terjed ki. Olvasd el a saját szerződésedet.
2019. júl. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!