Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Biztosítások

A kérdés
Kannon nevű felhasználó kérdése:

Ki kell fizetni az elmaradt biztosítási díjakat?

Sziasztok! Egy külföldi ismerősöm itt él magyarorszagon, volt egy autója amire a tavalyi évben nem tudta fizetni a biztosítást, a szerződést a biztosító felbontotta.Tobb mint cél évre hazautazott,addig az autó egy ismerőse haza előtt állt, de a biztosítás hiányában elszállították egy telephelyre. Nem tart igényt az autora, az XY- kerületi önkormányzat kivonatát az autót a forgalombol. A telepen 180 nap után automatikusan bontásra ítélték. Nem szeretne új biztosítást kötni, kell-e aggódnia hogy a biztosító megpróbálja behajtani a tartozást? Ha igen, hogyan tudja ha se autó se magyar állampolgárság?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kötelező biztosítás, rendszám, biztosítás, forgalomból kivont.

júl. 22. 14:51  Privát üzenet  

A válaszok
A biztosítás felmondásának napjáig + késedelmi kamatot ki kell fizetni. Az autó adatai alapján megtalálják akkor is, ha külföldi. Az más, hogy az ezzel járó macerától lehet, hogy eltekint a behajtó és nem követeli a díjat.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont júl. 22. 15:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod!

Akkor érdemes lenne megkeresnie a biztosítót?

# 2/4Időpont júl. 22. 15:32 Privát üzenet
Biztosítózom, ügyfélszolgálaton is. Gyakori hogy díjnemfizetéssel szűnik meg szerződés, ilyenkor van hogy nem köti újra, fizetve a nagyonsok pénzt hanem eladja/üzembentartói jogokat vált. Ilyen esetben elvileg megvan valahol az elmaradás, de példa nem volt hogy behajtsák. Én is kötöttem nem egy ilyet így, és nem tudok én se róla.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont júl. 22. 16:41 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

# 4/4Időpont júl. 22. 17:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Megéri biztosítási ügynöknek lenni egyéni vállalkozóként?
Mikor kellene megjönnie a biztosítási kötvénynek?
Mi az a biztosítási összeg?
Reális ez a negyedéves biztositási csekk amit kaptam?
Autó eladás biztosítónál történt bejelentés után, mennyi idő mire az időarányos biztosítási díjat visszautalják?
Tb egyénlieg fizetése az utóbbi 2 hónapban elmaradt?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Biztosítások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!