Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki kell fizetni az elmaradt...

Kannon kérdése:

Ki kell fizetni az elmaradt biztosítási díjakat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy külföldi ismerősöm itt él magyarorszagon, volt egy autója amire a tavalyi évben nem tudta fizetni a biztosítást, a szerződést a biztosító felbontotta.Tobb mint cél évre hazautazott,addig az autó egy ismerőse haza előtt állt, de a biztosítás hiányában elszállították egy telephelyre. Nem tart igényt az autora, az XY- kerületi önkormányzat kivonatát az autót a forgalombol. A telepen 180 nap után automatikusan bontásra ítélték. Nem szeretne új biztosítást kötni, kell-e aggódnia hogy a biztosító megpróbálja behajtani a tartozást? Ha igen, hogyan tudja ha se autó se magyar állampolgárság?

2019. júl. 22. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A biztosítás felmondásának napjáig + késedelmi kamatot ki kell fizetni. Az autó adatai alapján megtalálják akkor is, ha külföldi. Az más, hogy az ezzel járó macerától lehet, hogy eltekint a behajtó és nem követeli a díjat.
2019. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszod!

Akkor érdemes lenne megkeresnie a biztosítót?

2019. júl. 22. 15:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosítózom, ügyfélszolgálaton is. Gyakori hogy díjnemfizetéssel szűnik meg szerződés, ilyenkor van hogy nem köti újra, fizetve a nagyonsok pénzt hanem eladja/üzembentartói jogokat vált. Ilyen esetben elvileg megvan valahol az elmaradás, de példa nem volt hogy behajtsák. Én is kötöttem nem egy ilyet így, és nem tudok én se róla.
2019. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2019. júl. 22. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!