Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám ezt az ügyet...

Hogy tudnám ezt az ügyet finoman megközelíteni?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden osszefoglalni. Apukám által örököltünk 6-an mi tetsvérek, es apukám testvere egy házat vidéken. Apai rokonokkal nem tartom a kapcsolatot, ahogy a testvéreimmel sem nagyon sajnos,külön nőttünk fel.

Egyszer voltunk az apai nagynenemnel látogatóba, akkor szóba került a ház, kérdeztük mi van vele, ő elmutatott egy irányba, hogy ott van arra és ennyi.

Pár évvel ezelőtt írtam neki levelet, amiben a hazról is érdeklődtem. Erre ő magából kikelve hívott fel, hogy milyen penzehes vagyok, és ha barmi lenne azzal a házzal úgyis kapnék róla levelet.

Ez a kedves nagynenem márciusban meghalt. Most azt látom facebookon, hogy a lánya vagy valamilyen közeli rokona árul egy családi házat.

Lehet, hogy csak én látom, mintha ez összefüggne, mert ugye a nagynenem után ő örökölte a házat, de attól még mi, többiek is ugyanúgy örökösök vagyunk. Nem tudom hogy ez az a ház-e vagy teljesen független az egésztől, ezt szeretném megtudni.


De belegondolva az is fura, hogy soha az életben nem kaptam ezzel a házzal kapcsolatban semmilyen levelet, a legutóbbi az az öröklés tényéről jött 20 evvel ezelőtt.

Hogy tudok rendesen utána nézni mi van ezzel a házzal? Mit tud amúgy csinálni a rokonom a többi örökös beleegyezése nélkül? Tájékozatlan vagyok ilyenekkel

kkel kapcsolatban, úgyhogy nagyon köszönöm a felvilágosítást.



2019. júl. 24. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Önkormányzatnál van település térkép, ott megtalálható a helyrajzi szám. Az alapján meg kéne nézni a tulajdonlapot.
2019. júl. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

apád után a testvére nem örökölt, hacsak nem volt végrendelet


az, hogy te mit örököltél, az meg a hagyatéki végzésben kéne legyen ill. a tulajdoni lapon

2019. júl. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem apukám után örökölt. A szüleik után örököltek egy házat ketten, és miután apukám meghalt, a része a mienk lett. Mint tulajdonosok vagyunk felsorolva a nagynenem, és mi. Elnézést ha félreérthetően fogalmaztam
2019. júl. 25. 02:43
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom valamilyen papíron szerepel a ház helyrajzi száma. A földhivatalban kikérhető az ingatlan "története", tehát hogy ki tulajdonos benne stb.

Ha nincs helyrajzi szám, a földhivatalban akkor is tudnak segíteni, a települési térképen megmutatod, hogy melyik ingatlan érdekel, de egyébként tulajdonos nevére is tudnak keresni, amióta elektronikusan tartják nyilván az ingatlanokat és a velük kapcsolatos dolgokat.


Ha egy ingatlannak több tulajdonosa is van, attól még bármelyik a saját részét értékesítheti a többiek engedélye nélkül. Csak a saját részét, ha lesz egyáltalán valaki, aki ilyen feltételekkel megveszi.

Ha valaki a teljes ingatlant szeretné megvenni, nem csak egy "részt" (tulajdonrészt) belőle, akkor természetesen az összes tulajdonos beleegyezése szükséges, amit az adásvételi szerződés ügyvéd előtti megkötésekor tesz meg azzal, hogy aláírja az ingatlan eladásáról a megállapodást.


Véleményem szerint a nagynéni lánya nem azt az ingatlant szeretné eladni, amelyikben Neked is van tulajdonrészed. Vagy ha mégis, majd menet közben kiderül számára, hogy az nem úgy működik, ahogy Ő gondolja. :)

2019. júl. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!