Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladhatja e anyám a közös...

BadBoy68 kérdése:

Eladhatja e anyám a közös házunkat az én jóváhagyásom nélkül?

Figyelt kérdés
A ház az Ő neven van,de a hitel nagyrészét én fizettem ki,sajnos ezt bizonyítani nem tudom,mert minden hónapban 150.000 kp adtam oda neki. A 76000 nyugdíjából nem is tudta volna fizetni.

2019. júl. 26. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ő nevén van, akkor nem a közös házatok, hanem az övé, és eladhatja. Senkit nem érdekel, ki fizette a hitelt, az nem automatikus tulajdonjog.
2019. júl. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eladhatja. Mivel az övé. Az senkit nem érdekel, hogy ki fizette a hitelt. Te nem azért fizetted a hitelt, hogy tulajdonjogot szerezhess rá. Ha meg igen, akkor azt meg ügyvéd előtt kellett volna megoldani. Most már mindegy. Az adhatja el, akinek a tulajdona.
2019. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt nem adunk át bizonylat nélkül, családtagnak sem!

Azt a pénzt elbuktad, és a házat is eladhatja, mivel egyedüli tulajdonos.

2019. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A ház anyádé, ha az ö nevén van, nem közös ház!

2. Az teljesen lényegtelen, ki fizette a hitelt, ennek semmi köze a tulajdonjoghoz.

3. Emellett ha semmi bizonyítékod nincs a fizetésröl, akkor alapod sincs bármit is visszakérni.

4. Attól, hogy az ö jövedelméböl nem tudta volna fizetni, még nem követjezik, hogy te fizetted!


Összefoglalva: anyád eladhatja minden gond nélkül a saját házát, neked semmi beleszólásod vagy kártérítési igényed sincs.

2019. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs benne tulajdonjogod, akkor eladhatja, a pénzre meg ihatsz egy pohár hideg vizet.
2019. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Jól megszívattad magad. Sajnálom, hogy ilyen anyád van.

Esetleg annyit tehetsz, hogy megmondod neki, hogy vagy szépen a nevedre íratja az általad kifizetett részt (vagy az eladásból az arra a részre eső összeget) vagy eztán megoldhatja az életét a 76ezres nyugdíjából ahogy akarja.

2019. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem közös a ház,anyukádé így akármikor eladhatja a tudtodon kívül.Nincs mivel bizonyítanod,hogy te fizetted a hitelt,így semmi bizonyítékod.
2019. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Ugyan mitől lenne közös, ha az ő neven van?
2019. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%
Eladhatja. De mivel a jognak sok furcsaságai vannak, beszélj ügyvéddel. Ha nem tudja anyád bizonyítani, hogy tudta önerőből fizetni a kölcsönt, akkor egy jó ügyvéddel érhetsz el eredményeket, még akkor is ha az odaadott pénzről nincs papír. Esetleg az eladási ár egy részére igényt tarthatsz.
2019. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
És mért tenné ezt veled?
2019. júl. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!