Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Magyar Postánál MPL miért...

A Magyar Postánál MPL miért nincs megoldva az 1 órás kiszállítási időkeret, mint pl. a DPD-nél?

Figyelt kérdés

A Magyar Posta MPL azt írja 8:00-17:00 között szállítja ki a csomagot, a DPD nem csak hogy megadja, hogy pl. 9:31-10:31 között, de még azt is mutatja térképen nagyjából hol van a futár autója, és hogy hány címe van előtted, ami frissül folyamatosan.


Mi akadályozza meg az MPL-t, hogy egy 21. századi szolgáltatást nyújtson, és tisztelje már az ügyfelei idejét azzal, hogy ne egész nap kelljen várni a futárt.


Ha az állam tolja ennek a cégnek a szekerét, egyedül van a piacon bizonyos dolgokban, akkor miért nem teszi meg ezt a minimális informatikai könnyebbséget, hogy az ember látja mikor jön a csomagja?


Esetleg majd az 5G hálózat kiépítése hozza el számukra a lehetőséget erre?



2019. júl. 29. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

> az állam tolja ennek a cégnek a szekerét, egyedül van a piacon bizonyos dolgokban, akkor miért nem teszi meg ezt a minimális informatikai könnyebbséget

Kérdésben a válasz.

2019. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Minek tenné? Mivel állami, így adómentesek (ha nem hiszed, nézd meg a blokkot egy csomag feladása után), ezért olcsóbbak mint a piaci alapon működő DPD, akiknek áfát és egy csomó mást kell fizetni. Mivel a posta áraival nem versenyezhetnek, másban kell lepipálni őket, ez az egyik amivel többet tud, mint a posta.
2019. júl. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Pont azért, mert egy beszántani való állami szemét. Nincs konkurencia, megteremti neki az állam a piacot, nincs rá oka, hogy ne xarja telibe a "vásárlóit".
2019. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
oké. mondjuk kihozták délelőtt legalább :)
2019. júl. 29. 11:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Mert nem tudná teljesíteni.


Így is óriási emberhiánnyal küzd, valamikor ki se tudják kézbesíteni aznap, szóval örülj, hogy még nem omlott össze az egész kóceráj !

2019. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

egy vicc, egy csomagom bent van múlt hét óta, semmilyen értesítést nem kaptam, ráadásul több nappal később írta ki a posta alkalmazás, hogy napok óta a postán van.


Értesítőt azóta sem kaptam. Teljesen érthetetlen, hogy ha múlt héten már bent volt a csomag, akkor azt miért nem csipogták be az adatbázisba és miért nem tudtam hétvégén ezt az infot megtudni, hogy hétfőn elhozzam. Nem értem a működést, azt gondoltam ha a postán van akkor az valós időben bekerül a rendszerbe.

2019. júl. 30. 05:42
 7/12 A kérdező kommentje:
csak meg lett
2019. júl. 30. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:

#2-nek.


A csomagküldés (MPL) nem adómentes, csak az egyetemes postai szolgáltatás.

2019. júl. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem minden csomagról kap értesítőt a címzett, van, hogy neki kell bemennie megérdeklődni.

Mindem azonosítóval ellátott küldemény be van érkeztetve az adott postára, ahogy te mondod ,,becsippantják", ezáltal automatikusan lehet látni a központi rendszerben, hogy ott van a csomag a postán. Az, hogy esetleg ez a rendszer lassan frissül, nem feltétlenül a posta hibája.

2019. aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert pl.a DPD és a többi futárszolgálat jóval kevesebb csomagot kézbesít,egy postai csomagkézbesítő napi 70-80+ csomagot kap és ezért teljesen rábízzák a dolgozóra hogy a saját kidolgozott szisztémája szerint végezze a munkáját,pl.hogy a cégek délelőtt/kora du.kerüljenek sorra mert azok bezárnak 3-4 körül-és persze ha vannak a környéken civil címek azokat is beleveszi ha már ott van.Vagy hogy hogyan lehet parkolni a környéken stb.

Nem tudom létezik-e olyan szoftver ami mindent figyelembe véve hazai viszonyok között megtervezné az útvonalat előre 1 órai pontossággal 80+csomagnál.Pláne hogy előző nap még nem is tudják a csomagbázisokon hogy mennyi melójuk lesz hogy előre értesítsék a címzettet,csak valamikor aznap hajnalban szállítják ki nekik a budaörsi feldolgozóból.

Amúgy nekem már volt olyan hogy vártam egy csomagot a DPD-től,szoktam látni a futárt hogy délelőttönként hol szokott tartani és onnan pár száz métert 2-3 óra alatt tett meg miközben a neten néztem hogy 3 címe van még hozzám,tehát az sem működik jól minden körülmény között.

2019. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!