Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettünk egy házat, de nem...

Vettünk egy házat, de nem akar kipakolni a volt tulaj arra hivatkozva hogy nem tud hova pakolni és nem tudja eladni az ingóságait. Mit tegyünk vele? Szeretnénk elkezdeni az átépítést de míg nincs birtok átadás semmit nem tudunk a házon felújitani.

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Az adásvételi szerzödésnek ki kell térnie a birtokbavétel dátumára. ha az a dátum már elmúlt akkor minden a tietek, nyugottan birtokba vehetitek a dolgokat, max hívjatok rendört, hogy bemennétek az ingatlanotokba.
2008. nov. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Így van, viszont ha a birtokbavétel dátuma az nincs benne, az az ügyvéd hibája, szóval a szerződés tartalmilag hibás, az pedig megtámadható. Szóval vagy rendőr magánlaksértésért, vagy vissza az ügyvédhez.
2008. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom, volt birtokba adási dátum, csak ennek ellenére nem költöznek ki. A hivatalos válasz szerint ezt egy birtokvitában döntik el (a jegyző is dönthet, rövid úton, de nem fog), főleg bíróság, ami után még végrehajtást is kell kérni - évekbe telik. Nem hivatalosan (ha már kifizettétek a vételárat) zárcserével próbáljátok meg megoldani valahogy. Még egy hivatalos válasz: bizonyos mértékig jogilag felelősek vagytok az ott lévő ingóságokért, így ha van köztük értékes, és esélyes, hogy ha egyszerűen kipakoljátok, akkor eljárást indít, akkor inkább próbáljátok meg egy félreeső szobában tárolni.
2008. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Én is ezt akartam írni, mint a 3.: csak úgy eszedbe nem jusson kipakolni a cuccait, mert még a végén kifizettetik veled!
2008. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nov 10.-e volt az adásvételibe megjelölve,bár szóban elhangzott hogy nov.30.De ez azért lett mert nekünk azt mondták hogy miután mi kifizetjük nekik a teljes vétel árat (ami okt.21.-én sikerült) ők utánna fizetik annak az illetőnek akitől lakást vettek.És annak a lakástulaja kérte tőle hogy adjanak 3 hetet míg kicuccolnak.Mi ennek alapján gondoltuk,hogy akkor ők végleg kitudnak nov 30.-ára költözni a házból.De kiderült hogy ők előbb kaptak kulcsot és már okt.30.-án már az új lakásukba aludtak.És a tölük megvett ház kulcsait azért nem adja át mert nem tud kipakolni ami érthető mert egy 2 szobás lakásba tároló nélkül nem tud bepakolni az eddig 4 szobás házából mindent és elakar mindent adni ami felesleg neki.Csakhogy én úgy gondolom hogy amit ő szeretne nekem nem kell eltürnöm.Mi teljesen kifizettük a házat.Sőt azt várja el tölünk hogy mi engedjük meg neki hogy 1-2 gépet ott hagyjon a melléképületbe és visszajárjon maszekolni.Szerintem ilyet csak egy beteg ember gondol hogy ezt meglehet valósítani,Én örülök ha megszabadulok tőle!És szerintetek mi van ha megtörténik végre már a birtokba adás és a házba hagy dolgokat és eltüntetem mert nekem a ház minden helyiségébe n kell valamit felújitanom és csak útban van?? SEGITSETEK
2008. nov. 15. 21:38
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Amit a korábbi válaszolók írtak, azt kell tenni. Ha szóban megegyeztetek november 30-ban, elég gerinctelen dolog előbb lépni, azonban addig december 1-én oda lehet menni rendőrrel.


Ipse megijed, és talán emberséges dolog UTOLSÓ határidőként megegyezni pár napban azzal a kikötéssel, hogy ha azt nem teljesíti, akkor a rendőrök már nem csak álldogálni fognak.


Ezen túlmenően már csak a balekságotok állhat az ügy útjába. (Ne legyen. :) )

2008. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Igyekszem emberségesen megoldani a helyzetett.Csak bosszant hogy a volt tulaj hülyének néz.Mi csak naivak voltunk azt gondoltuk ha mi korrektek vagyunk más is az.Hát nem így van.
2008. nov. 16. 14:36
 8/9 anonim válasza:
Dobd fel a vaterára!
2008. nov. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!!

Váratlan fordulat történt vasárnap (nov.16) felhivtak és közölték,hogy hétfőn átadják a kulcsokat.Ez meg is történt kipakoltak a házból mindent,bár a melléképület tele van kacattal(értéktelen dolgok,szalma,kapa,stb).De innentől kezdve nem engedem hogy bejöjjön hozzánk én is kitudom dobni a szemétbe.Állitolag megbizott valakit ,hogy majd jön és elhordja.

2008. nov. 20. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!