Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Végrehajtás fellebbezés...

Végrehajtás fellebbezés megszüntetés?

Figyelt kérdés
Anyukámnak volt egy tartozása a tigáznál, pár ív után most bement rendezni. kapott csekket be is fizette májusban. viszont most kapott egy végrehajtói levelet hogy a fizetéséből levonják. szeretne írni egy emailt csak nem tudja hogy fogalmazza meg. segítene valaki megfogalmazni?

2019. júl. 31. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Ne emailt írjon, hanem egy rendes levelet, TÉRTIVEVÉNYESEN, amelyben megírja, hogy.


"Tisztelt XY végrehajtó!


Megkaptam a levelüket, melyben közlik, hogy a fizetésemből letiltanak ... tartozás miatt.

Ezt a tartozást én idén májusban rendeztem a Tigáznál (ezt csak én mondom, ne írd bele: lehet, hogy maradtak fent kamatok vagy van még valamilyen tartozása), kérem a végrehajtás leállítását."


Mellékelni kell a számla fénymásolatát, melyben - elvileg - világosan látható, hogy nincs tartozás.

Valamint a befizetett csekket is mellékeljétek.

Azért kell tértivevényes levélben küldeni, mert akkor nem tudják letagadni, hogy megkapták + Te is értesítést kapsz arról, mikor vették át.

2019. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kevés infót adtál, ahhoz hogy segíthessek.

Biztos, hogy a TIGÁZ tartozás miatt van vh alatt anyud?

Ha igen..

Be kell menni a Tigázhoz..és kikérni a "0"-ás igazolást, azaz, hogy nincs feléjük tartozása. Érdeklődni, hogy az utólagos befizetett tartozást bekönyvelték-e? Ha igen és a Tigáz minden követelése megtérült, akkor erről a végrehajtót értesítették-e? Mert hiába fizetett anyud, ha erről a végrehajtó nem tud..neki csak egy ügy..ő csak akkor állítja le a folyamatot, ha erről értesítést kap a jogosulttól.

Kérni kell, hogy adják oda azt a levelet (anyudnak is!) amiben értesítik a végrehajtót, hogy a követelésük megtérült már.

Na ha ez a levél a kezetekben (eredeti példányban nem egy fénymásolt vacak papír legyen)akkor kell beballagni a végrehajtóhoz, hogy az a helyzet, hogy már nincs vele szemben követelés.

És még egy apró probléma..a végrehajtó+közjegyzői+ügyvédi munkadíját is ki kell fizetni. Mert természetesen az eredeti TIGÁZ követelés jóval alacsonyabb összeg volt, mint amit a végrehajtó kér.Hiszem itt lezajlott egy fizetési meghagyás eljárás aminek van közjegyzői és ügyvédi munkadíja. Utána mivel erre sem fizetett anyud, végrehajtásra került..és van egy piszok magas végrehajtót díj. Szóval ha anyud csak a régi csekket (mostanság) befizette, akkor még van bőven adósság.

2019. aug. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. aug. 6. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!