Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? (Egy jogásztól vagy jogi hallgatótól szeretnék tanácsot kérni! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az albérleti szerződésemben az áll, hogy ha időben nem fizetem be a lakbért akkor 44 ezer forint késedelmi díjat kell fizessek a főbérlő lánynak. Eleinte míg jóban voltunk, 1-2szer másnap fizettem, ilyenkor a hataridő napjan egyeztünk meg, lazán kezelte a helyzetet. Később megromlott a viszonyunk. Legutóbb a határidő napján vendégei voltak, nem szerettem volna zavarni gondoltam, hogy odaadom, ha már elmentek, de nem jött össze mivel elment velük bulizni és csak hajnalban jöttek meg. Reggel irtam nekik, hogy kifizetném a lakbért, erre nem kaptam választ. Majd végül 1 nap késéssel kifizettem, ők meg elém nyújtottak egy előre megírt felszólítást, amelyben az állt hogy fizzessem ki a 44 ezer késedelmi díjat, és felajánlották, hogy ha 2 héten belül kiköltözöm akkor nem kell semmit pluszba fizessek. Értem, hogy szerződést szegtem, de sosem gondoltam vona hogy egy nap késés miatt, ez megtörténik. Ráadásul tudom, hogy a tulaj nagyon lazán kezeli a határidőt, amikor nekik át kell utalni egy összegben a pénzt. 2 hete költözött be egy új lakó, akitől tööbb pént kérnek mint az elötte lévő lakótól. Az a gyanum, hogy drágábban akarják kiadni a szobát amelyben én és a barátnőm lakunk, akivel szintén ezt tették. Szerintem tisztességtelen amit csinalnak. Mit lehet tenni ebben az esetben?

20L, egyetemista



2019. febr. 15. 04:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha az írásos szerződésben közösen rögzítettétek ezt a feltételt (szankciót), és nem tudod igazolni hogy határidőben fizettél, akkor úgy néz ki hogy bukta van. Bár a bíróság utólag mérsékelheti az aránytalan szankciót, de 40 ezer forintért ki megy bíróságra, ráadásul ha bukod a pert amire jó esélyed van, akkor olyan perköltség jön hozzá, hogy csak pislogsz majd. Egyezzetek meg “legyszi ne már” vonalon, esetleg valami kompromisszumos megoldással (mondjuk ajánlj fel 20 ezret), de szerintem fizetned kell. Papír legyen a megállapodásról és a pénz átadásról is.

Esetleg befenyegetheted a csajt, hogy a tulajt felnyomod a NAV-nál, aminek vélhetően az lesz a következménye hogy az kihajítja a lakásból az egész csapatot, és ez a csajnak sem jó. Esetleges ellenlépés: ha nincs minden korábbi pénzátadásról átvételid, mondhatják hogy nem fizettél és azt követelhetik, esetleg a korábbi késedelmeidre is ráverhetik a kötbért. Szóval gondold meg a háborút.

2019. febr. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egy per esetén a bíró nem venné figyelembe a körülményeket? Azt, hogy az egy napos késés csak ürügy arra, hogy kitegyen, mert tudja, hogy egyetemisták vagyunk és magunknak fizetjük. Nem teremtettek alkalmat, hogy fizessünk elöző nap.Valószínűleg már van is más a helyünkre, ha 2 hetünk van kiköltözni. Méltányosság alalpján sem nyernenk pert? Szerintem olyan messzire nem menne, hogy hazudna a fizetésről. A fenyegetés lehet beválna és visszavonnák.
2019. febr. 15. 06:26
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
Bérleti díj késedelemért 44 ezer forint? Ilyet nem is illene ajánlani szerződésben, viszont aláírni sem kell bármit amit az orrunk alá tolnak. Még aláírás előtt ki kellett volna vetetni belőle. Menj el önkormányzathoz ingyenes jogi tanácsadásra és vidd a bérleti szerződést és mutasd meg neki.
2019. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Naív voltam, mert meg sem fordult a fejemben, hogy valaki ilyet tenne csak a pénzért. Köszi a választ!
2019. febr. 15. 15:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Még arra lennék kiváncsi, hogy ha feljelenteném a főbérlő lányt a NAD-nál annak milyen következményei lennének? A szerződédét felbontatnák a tulajjal? Egyáltalán jogos lenne a feljelentés? (a főbérlő jogász hallgató, ezért nem fenyegethetem meg bármivel :))
2019. febr. 15. 15:08
 6/8 A kérdező kommentje:
*NAV-nál
2019. febr. 15. 15:39
 7/8 anonim válasza:
Várj, most jól értem hogy nem is a tulajtól béreltek hanem másodkézből?
2019. febr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt mondtad, hogy ki akartad fizetni a határidő napján, de vendégei voltak, viszont utána kerested és nem kaptál választ.


Mivel nem tudom pontosan a tényállást, mert beszéltünk meg az esetről mindent, akkor azt mondom, hogy ha perelni akarsz akkor egyrészt ezért nem éri meg, márészt meg abba kapaszkodj, hogy eddig mindig időben fizettél, mivel ha nem fizettél volna, akkor a 44e-t kellett volna fizetned, ami még egyszer sem történt meg. A másik pedig, hogy te kerested, hogy fizess, viszont ő nem fogadtal el a keresésedet, amit a jog tilt, hogy a jogszerű teljesítést visszautasítsa.


Harmadrészt pedig azt ajánlom, hogy mondd el neki, hogy a fenntiek miatt nem sokat érne a bíróságon ha beperelne, mert nem fizetsz, emellett, hayd rá az egészet, hozd fel neki a nav-ot és a többi fenn említett dolgot és költözz el. Hiszen azt mondtad, hogy direkt ez a terve, na most ha te éppen érvényesíted is az igazadat a 44e Ft-ról, aztán már biztos nem olyan lesz a viszony, mint előtte és később megint csak a baj lesz, amit jobb megelőzni.

2019. febr. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!