Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közjegyzői fizetési meghagyáss...

Kiforditottfiu kérdése:

Közjegyzői fizetési meghagyással mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt én mint vállalkozás kértem kölcsön egy magánszemélytől egy millió forintot.

Nem volt ügyvédi sem közjegyzői papír hanem egy ügyvéd által megfogalmazott kölcsönadási szerződés aminek első felében mint a vállalkozás második felében mint magánember vállalok kötelezettséget a visszafizetésére.

Aláírtam minden oldalt a végén is és minden oldalt lepecsételtem az aláírásomnál, és persze mind ezt tanúk előtt.

A kérdésem az, hogy hogyan tudok kibújni a fizetési kötelezettség alól jelen esetben?


2019. aug. 8. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Menekülj el valami brazíliai dzsungelba.
2019. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Kölcsön kértél, elköltötted - akkor jó volt - arról a kölcsönadó nem tehet, hogy esetleg nem jött be a vállalkozásod.

Ha ráadásul egyéni vállalkozóként kértél kölcsön, akkor előre tudhattad, hogy az egyéni vállalkozó a TELJES VAGYONÁVAL FELEL a vállalkozásért.


2 év alatt semmit nem fizettél vissza?

2019. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem történt egy forint törlesztés sem.
2019. aug. 8. 19:12
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok:


"Közjegyzői fizetési meghagyással mit tudok kezdeni?"


Elvileg ellentmondással lehet élni, akkor nem válik behajthatóvá a fizetési meghagyás, hanem bírósági per lesz belőle, - de esetedben semmi értelme nincs, mivel írásos bizonyíték van a kölcsönadásról és egy bírósági per elvesztése esetén (márpedig ez borítékolható) még a perköltséget is fizetned kell - tehát magadnak okoznál plusz kiadást (ez totál értelmetlen lenne)


Egyszerűbb lenne, ha azon kezdenél gondolkodni, hogyan tudnád visszafizetni a tartozást (munka, stb)

2019. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Jobban jársz ha nem mondasz ellen.
2019. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Kezdeni nem nagyon tudsz vele semmit, de amúgy miért ganéjkodsz?
2019. aug. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Na ezért nem adok kölcsön senkinek.
2019. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!