Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a logika a futárcégnél?

Mi a logika a futárcégnél?

Figyelt kérdés
Rendeltem pestről egy terméket. Átadtak tegnap a futárnak jott a mail róla hogy aznap át tudom más cimre kérni ha akarom. Tegnap este megis tettem ami az eredeti cimtől talán 300 mre van. Erre ma varom várom a hívást.... semmi. Utána mondom elolvasom a levelet amit kuldtek még este. Ezek átraktak 14.ére az időpontot. Ott drkkol reggel ota a depóba holnapig. Milyen logika ez? Én időpontot nem változtattam.
2019. aug. 13. 17:53
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Mivan ha holnap nemott vagyok? Azert lehet változtatni hogy ha nemott leszel mondjuk varatlanul aznap. Szoval dühítő ez. Depók meddig vannak nyitva amugy? Akar at is vehetném ott? Glsről van szó.
2019. aug. 13. 18:00
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez megszokott dolog, hogy ha helyszínt változtatsz, a napot is későbbre teszik, nem érdekli őket, mennyire van közel a két cím.



Ha "csak 300 m", annyit te is sétálhattál volna.

2019. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Munkahelyen voltam deha tudom a futár mikor hivott volna megkerem hogy hozza oda vagy eljovok hamarabb. Figyi logika szerint ha en mára megváltoztatom a cimet nem bizti hogy másnap is jo. Es idopont valtozásra nem figyelmeztetett.
2019. aug. 13. 18:29
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap este címet változtattál. Miért nem nappal?

Nyilván későn változtattál és nem ugranak azonnal 250 embernek a címváltoztatására - ahhoz idő kell.

Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy ugyanabba a körzetbe tartozik - hiába csak 300 m.

2019. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne legyél már ennyire ... inkább nem írom ki: ha tudtad, hogy a munkahelyeden leszel, akkor miért nem eleve oda kérted: Ha késő este megváltoztatod a címet, ne csodálkozz, ha nem kapod meg másnap: vagy mindenki azonnal pattanjon, ahogy Te fütyülsz? Ne már...

Időgarantált a csomagod? Mert ha nem, akkor abszolút semmi jogod kiakadni.

2019. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Pont azért valtoztattam nehogy a futár nehozza mashova ha megkérem rá. Tuti az a körzet. Gyakorlatilag az eredeti utcanak egy bekotő utja. Mondom 300m. Es nem fugyelmeztetett masnapra hozatalra. Reggel 7kor bent volt a depoban a csomagom. Beraktak varakozni. Akkor sem logikus.
2019. aug. 13. 18:34
 7/24 A kérdező kommentje:
5ös. Nem urigyetek vagyok. Csak ugy irtak hogy aznap jelwzzem. Gondoltam reggel szoetirozzak mit hova visznek...
2019. aug. 13. 18:36
 8/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Lehet, hogy távolságban csak 300m, viszont könnyen előfordulhat, hogy a valóságban az a futárnál egy másik járat. És mivel ezeket a járatokat előre tervezik, és a k. címzettek elég gyakran nem túl együttműködőek, így is elég későn ér haza a nem túl jól fizetett futár.
2019. aug. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

GLS-nél eleve egy nappal hamarabb jön a mail, ezzel már én is megjártam. Logisztikai hiba, hamarabb regisztrálják a rendszerbe, minthogy odaérne, így fizikailag még nincs is ott, de a rendszer automatikusan a kövi munkanapot lövi be. Mikor nekem ilyen volt, akkor felhívott másnap reggel a futár, hogy látja, hogy tegnapi dátum van rajta, gyorsan le is fixáltuk, hogy az eredeti címre hozza, nem volt gond.


Azóta már hozzászoktam, mindig +1 napot hozzáadok gondolatban. Egyébként a szállítás napján reggel küldenek smst, tudod hívni te is a futárt.

2019. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Oksi. De ha ök is belegondolnak hogy: megadjak a keddet 8-17ig kihozatallal. Te mint kuncsaft modosithatod a helyet. Aznap megteszed. De ha nem jelzik hogy akkor valtozik az idő is... mivan ha nem jó a holnap már ugyanarra a cimre? En a modisitast mara ertwttem. Ok ott leszek holnap is de nah... alig vartam a mai napot pedigg... :(
2019. aug. 13. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!