Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a logika a futárcégnél?

Mi a logika a futárcégnél?

Figyelt kérdés
Rendeltem pestről egy terméket. Átadtak tegnap a futárnak jott a mail róla hogy aznap át tudom más cimre kérni ha akarom. Tegnap este megis tettem ami az eredeti cimtől talán 300 mre van. Erre ma varom várom a hívást.... semmi. Utána mondom elolvasom a levelet amit kuldtek még este. Ezek átraktak 14.ére az időpontot. Ott drkkol reggel ota a depóba holnapig. Milyen logika ez? Én időpontot nem változtattam.
2019. aug. 13. 17:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"alig vartam a mai napot pedigg... "


Meg is kaptad volna, csak nem kellett volna belekeverni a dolgokba. Ne a futárcéget okold, hanem magadat.


Amúgy is túlterheltek a futárok. Most elmondom Neked, egyszer megkérdeztem egy futárt: 110 CÍMET kap egy napra - szerinted????

2019. aug. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok: Budapest a 110 cím.
2019. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez egy rendszerüzenet, nem ember írja, hanem gép, automata. A rendszerükbe bekerül, hogy te rendeltél egy csomagot, és úton van a depó felé - itt a rendszer szól neked, hogy HA beérkezik a csomag, másnap kiviszik. Kikerestem neked pontosan az én legutóbbi mailemből:


"Amennyiben a XY csomagszámú küldeménye ma feladásra kerül, úgy 0 utánvét összeg fizetendő. Munkatársunk a csomagot a feladást követő munkanapon 8 és 17 óra között kézbesíti a következő címre:....."


Tehát, AMENNYIBEN a futárhoz (helyi depóhoz) kerül, másnap kihozzák. Hülyén van megfogalmazva, ahogy írtam, én is belefutottam már, hogy elnéztem. De ha nem csak az ebben a mailben szereplő linket nézed, hanem a csomagkövetést is, ott látszik, hogy még úton van a csomag valahol.


Tehát, itt regisztrálják a rendszerbe, neked jön a mail, hogy van egy napod időt/helyet módosítani. Az egy napot a következő munkanapra értik - esetedben, tegnap jött a mail, ma módosíthatsz, holnap kihozzák. De a számítógép buta, ő nem veti össze az adatokat, csak automatikusan kiírja a következő munkanapot, mert valamit ki kell írnia (ha ma nézted volna a módosító linket, helyesen szerepelt volna).


Ennél szebben nem tudom elmagyarázni. :)

2019. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ertem de a boltos is mondta hogy kijon kedden de a csomagkovetesnel latom hogy kijott volna csak a helyszinvaltozás miatt leraktak masnapra. Mondom reggel hetkor ottvan azaz elotte estetől. Hülyeseg az egesz reggel kene muszak elott útvonalat twrvezniuk. Mondom 300 meter nem masik varos. Ráádásul ez megyeszekhely ahok depojuk van.
2019. aug. 13. 20:09
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, miért nem érted meg végre, pedig meg is nézte Neked valaki: 8-17-ig van kézbesítés: ha Te tegnap ESTE írtad meg, azt már munkaidőn kívül volt, NEM DOLGOZTÁK FEL!! Mivel változtattál, a Te csomagod nem került fel reggel a platóra.

Ha nem változtattál volna, akkor igen.

Teljesen mindegy, hogy az csak 300 méter -a módosítottakat külön kezelik, nyilván.


Ismerősöm raktárban dolgozik, előző nap délután állítják össze a csomagokat - reggel 7-kor már jön a futár, gyorsan felpakolja a csomagokat és fél 8-kor már megy. NEM AKKOR TALÁLJÁK KI, KI HOVA MEGY, mert akkor sose indulnának el.

2019. aug. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Megertettem. Viszont a cimváltozashoz odairhatják hogy delutan 17ig tegye meg aki akarja. Tisztasor amit irtok viszont egyilyen lerakatnal este is dolgoznak szoval mindegy is... ertem mit mondtok csak xarul jártam. Ha tudom megvarom amig hiv a futar es adom neki a masik cimet. Ha ilyen lesz ezt fogom tenni ahogy twrveztem is. Munkahelyre azert nem akartam mert okosorat varok. Nem akarom ott mutogatni meg amugy is melo van nem szivesen foglalkozok massal. Mindegy ezaz en hulyesegem...azert elmondom a futarnak hogy hulyen jon kiha valaki valtoztat. Tudom szarni fog ra csak kivancsi vagyok szerinte is az e.
2019. aug. 13. 21:03
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A futár is ugyanazt fogja mondani, mint amit írtam: tegnap (illetve ma) még nem volt náluk a csomag, csak a rendszerbe szám alapján hamarabb regisztrálják. Ennyi.
2019. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Csomagkovetes mutatja es este mar itt volt. Ez egy kozponti depo egy megyeszekhelyről van szó.
2019. aug. 13. 21:30
 19/24 anonim ***** válasza:
89%
Még holnap meg holnapután is ugyanott fogsz dolgozni, írtad is. Akkor nincs értelme ezen a kérdésen tovább vergődni.
2019. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Bocsi. Azthittem hogy ez egy fórum amin eszmét csrélünk. Nem pedig, hogy Ki tudja legyőzni a kérdezőt. Igenis tegnap kijött volna, egy baromi 300 meteres cimbeli eltéres miatt atrakták egy nappal későbbre. Ezt a rendszer figyelembe vehetné. Nem másik megyét adtam meg hanem másik utcát. Nem rugódzok csak mutat eis valamit, hogy miért tart itt sok minden.
2019. aug. 14. 03:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!