Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ház vásárlás előtt állok, mi...

Ház vásárlás előtt állok, mi lenne az ideális megoldás számomra?

Figyelt kérdés
A vételár a rendelkezésemre áll, nem lenne szükségem hitelre a megvételhez, viszont 2020 májusában lejár egy lakáskasszám. Az ingatlan amit vennék nem szorul felújításra, nincs rajta mit csinálni, vagyis a lakáskasszát nem tudnám a házfelújításra fordítani. Hogyan tudnám mégis ennél a tranzakciónál hasznosítani? Vegyek fel hitelt a lakáskasszás megtakarítás összegében és jövő májusban fizessem ki a hitelt egy összegben?

2019. aug. 14. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erről ott érdeklődj ahol a lakáskassza van, ők pontosabban el tudják mondani a lehetőségeket.
2019. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Sehogy... A lakáskasszán párszázezer forint állami támogatásod van, ezért hitelt felvenni hülyeség, mert csak fejfájásod lesz miatta, illetve többe fog kerülni a leves mint a hús.


Leszámítva az abszolút vadonatúj házakat én még nem láttam olyat amire ne lehetne kapásból ráverni 1-2 milliót.

2019. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azonnal felhasználni a lakáskassát, parkolhat èvekig, bár inflálódik. De nincs olyan ház, amire nem menne el egy millió. Napelem pl? Új gázkazán? Hőcserèlő? Okos otthon? Mindig van hova fejlődni.
2019. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó, persze, hogy 1-2 millió értékben nem nehéz találni újítanivalót, de én a vételárba szeretném betolni. Elég megterhelő ez a vásárlás a pénztárcámnak, hitelt nem szeretnék felvenni. Újítani meg akkor, ha megint összekaptam magam anyagilag. Ez az oka, amiért vételárba tolnám vhogy, ha van rá mód.
2019. aug. 14. 23:02
 5/7 anonim válasza:
100%
Érdeklődd meg a bankban, bár légy óvatos mert ha megérzik a pénzszagot egyből le akarnak húzni mindenfélével. Szerintem megoldható hogy kiveszed a lakáskasszából a pénzt és azt kipótolva veszel házat. Végülis akkor a lakáskasszád lakáscélra megy mert tudtommal vásárláshoz is jó. De tudsz belőle új bútorokat stb is venni, manapság hamar elröppen 2 millió pár új bútorra. Hitelt ne vegyél fel ha nem muszáj, oda kell figyelni mert sokszor belekergetik a bankok a hitelbe az embert, és akármit is ígérnek mindig többet kell visszafizetned.
2019. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2020 május nem sokára itt van. Szerintem vegyél fel hitelt, de picit többet mint a lakástakarék mert ugye 2020 májusig a havi törlesztőkkel csökken az összeg.

Ki lehet számolni.


Ilyen rövid távra akár változó kamatot is választhatsz, kb 2-3%-ra van hitel. Például 1 millió forintra és kb fél évre az nagyjából 10-15 ezer forint. Cserébe az LTP-t fel tudod használni. 1 milliós lakástakarék esetén kb 230 ezer ebből az állami támogatás, szóval szerintem megéri.


Persze ha tudsz jobb módszert a penzedhez jutashoz akkor hajrá.

2019. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Bútorok közül csak beépítettre lehet fordítani a lakáskasszás pénzt. Nem tudsz 2020 májusáig várni a vétellel?

Amúgy szerintem a lejárat előtt is felveheted a lakáskasszás pénzt, de ebben nem vagyok biztos.

2019. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!