Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Aki külföldön dolgozott...

Aki külföldön dolgozott mostanában (EU), tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tudom hülye kérdés, de az érdekelne, ha egy másik EU-s országban kezdek dolgozni, ahhoz kell-e valamilyen papírmunka, ügyintézés még itthon? Vagy majd csak kint?


Magyar állampolgár vagyok és Csehországban lenne a munka, átlagos 8 órás, semmi extra.


2019. aug. 26. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
kell
2019. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

hogyne kéne. le kell mondanod a taj számodat, tudnia kell a navnak hogy máshol fizetsz tb-t, mert 2 országba adózni illegális.

illetve ha bármi kell Csehországban ha munkát akarsz vállalni, akkor azt is el kell intézned (pl. a UK-ben national insurance number kell ahhoz, hogy dolgozhass)

2019. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

> mert 2 országba adózni illegális

Hogy adózol egy országba? Nem, két országban adózni nem illegális, de egy nagy hülyeség, ha van kettős adóztatást kizáró egyezmény... Magyarország és Csehország között pedig van.

2019. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha biztosítottként, azaz alkalmazottként dolgozol, akkor ha a TB látja, hogy van bejelentett Magyarországi lakcímed de utánad nem kap pénzt (mert nincs munkaadód, nem vagy beteg, stb.) akkor kérni fog 7.500 Ft-ot. Hogy ezt ne fizesd, akkor hozol egy E401 vagy A101 elnevezésű, a cseh biztosító által kitöltött nyomtatványt, hogy ott fizetnek utánad és akkor itthon nem kell. De onnantól a magyar TAJ számodat nem használhatod (kék lesz?) ha persze akarod, akkor fizethetsz két helyen -azt senki nem tiltja. Az tilos, hogy két helyről akarsz szolgáltatást igénybe venni, mert duplán nem fizetnek. EZért érdemesebb egynél lenni. De én pl. már 12 éve vagyok családilag biztosított Németországban és itthon saját jogon. Mindenhol a megfelelő kártyát kell elővenni...:-)
2019. aug. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ha persze akarod, akkor fizethetsz két helyen -azt senki nem tiltja"

de marhara tiltva van. sok embert buntetett mar meg a nav emiatt. erre kulon felhivja a figyelmet minden olyan info portal ami kulfoldi munkavallalassal foglalkozik.

2019. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!