Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tegyek panaszt, vagy úgy sem...

Tegyek panaszt, vagy úgy sem érek vele semmit? A postás odaadta a pénzem nem létező testvéremnek!

Figyelt kérdés
Egy kis településen laktam, de már régóta nem élek otthon. A tartózkodási helyem is teljesen más, ennek ellenére a biztosító egy adott összeget pár házzal arrébb postázott ki amelyet egyszerűen nem értem hogyan fizethetett ki a postás! Egy ismeretlen számomra tök idegen embernek, aki a testvéremnek vallotta magát. A postás meg csak úgy odaadta neki az a valaki aláírta.. még ott is van, megjegyzésként hogy testvérem! Erről a dologról a biztosító nem régen tájékoztatott. El is küldték a tudakozóból a bizonyltatot. Mivan ha több százezer forintról van szó, akkor a postás csak úgy odaadja neki.. mert a testvéremnek vallja magát vagy mi!

2019. aug. 29. 05:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Most a biztosító adott meg rossz címet, vagy a postás kurta el? Ám mindegy is, mindenképpen írásbeli, és szóbeli panaszt is tegyél. Hogyne lenne értelme!
2019. aug. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szerintem mindkettő! A biztosító valamilyen okból kifolyólag rossz címre postázott. Valahol el lett cseszve valami a szerződésben az biztos! A postás viszont annak tudatában, hogy nem én vagyok névreszólóan az átvevő a saját magát testvéremnek valló személynek átadta a borítékot, ez elég könnyelmű eljárás szerintem. Az a primitív dög, aki pedig képes volt aláírni helyettem, ráadásul azt hazudva hogy a testvérem megszívta mert megvan a bizonylat az aláírásával!
2019. aug. 29. 06:04
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
Mennyi pénzről van szó?
2019. aug. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Még ha jó címre vitte volna a postás és tényleg a testvéred veszi át, akkor is kell lennie két tanúval aláírt meghatalmazásnak! Mindenképp tegyél panaszt.

[link]

2019. aug. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A generali biztosítótól kaptam levelet, amely szerintem hivatalos levélnek számít. Szerintem is meghatalmazás nélkül még ha testvérem is lett volna akkor sem vehette volna át! Mi az, hogy aláír. A gond ezzel csak az, hogy ez nem régen derült ki, az eset pedig 2016-ban történt.
2019. aug. 29. 06:32
 6/24 anonim válasza:
52%

Nyilvánvalóan hibázott a postás, attól függetlenül, hogy a szerződésben rossz cím van. Bár azt sem értem hogy lehet... valami itt nem kerek. Na mindegy...

Ha meghatalmazás nélkül odaadott egy jogosulatlannak BÁRMENNYI pénzt is, azért a posta felel. Nyugodtan tegyél panaszt.

Nem tudom ez miért lett lepontozva. Gyökerek.

2019. aug. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%
Nyugodtan tegyél panaszt. Vesztenivalód nincs. De nem lehetetlen, hogy már elévült.
2019. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Átveheti a ,,testvéred" a hivatalos levelet is, mivel az adott esetben egy a lakcimetek, semmilyen meghatalmazás nem szükséges ilyenkor. Tehát ha a biztosító adott meg rossz címet és a postás oda vitte ki, ebben nem hibázott. Ha viszont rossz címre vitte ki, akkor ő a hibás.

Az, hogy az átvevő a testvérednek vallotta magát, és jogtalanul vette át a levelet, azért keményen felelősségre lehet vonni.

Mindenképp tegyél szerintem panaszt, ne hagyd ennyiben.

2019. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
43%
2016os ügy? És csk most jutott eszedbe?
2019. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
55%
#8: Nem levél volt, pénz. Amikor apámnak hozta a nyugdíját a postás amikor kórházban volt akkor nem adta ide nekem, márpedig személyesen ismer minket. Kellett a meghatalmazás.
2019. aug. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!