Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi értelme van ingyen adni...

Mi értelme van ingyen adni termékeket random idegen embereknek?

Figyelt kérdés

Facebookon egy csomó olyan hirdetéssel találkozom nap mint nap, hogy meg kell vennem egy adott tárgyat Amazonon, és cserébe azért, hogy értékelem a terméket, a hirdető cég visszautalja nekem az árát. Annyira az ember arcába tolják az ilyen hirdetéseket, hogy simán az jön le belőle, hogy átverés az egész.


Aztán egyszer tettem egy próbát, mert olyan terméket hirdettek, amit alapból is terveztem venni egy ideje, és Amazonon évek óta rendszeresen vásárolok és tudom, hogy megbízható. Gondoltam, ha átverés is, a cuccot akkor is megkapom, szóval nem veszítek semmit. De meglepő módon tényleg visszautalták az árát.


Viszont azt nem értem, hogy ez hogy éri meg nekik? Azt értem, ha mondjuk egy népszerű youtuber vagy akármilyen híres ember kap bemutatásra termékeket, nekik van egy csomó nézőjük és így a szponzor cég hatékonyan tud reklámozni. De nekem nincs semmi ilyesmi csatornám, Facebookon is alig vannak ismerőseim, meg nem is kért a cég semmi bizonyítékot még a személyazonosságomról vagy bármi egyébről sem. Akkor mégis miért csinálják? Nem hinném, hogy pusztán jótékonykodásból, biztos van valami üzleti része a dolognak, ami miatt megéri nekik.


2019. szept. 20. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű mint a pofon. Ha sok pozitív értékelés van egy eladón attól szívesen vásárolnak. Két elméletem van a dologra:


1. Tényleg csak szimplán azt akarja hogy sok pozitív értékelés legyen rajta, ezért megbízhatónak titulálják ezáltal többen vásároljanak tőle.


2. Megéri neki olcsóbb bóvlikat ingyen osztogatni hogy utána sok pozitív értékeléses eladóként megcsináljon néhány nagy értékű termékkel való átverést.

2019. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amazonon nem igazán lehet átverni a vevőket, pláne nagy értékű terméknél. Ha nem azt kapod, amit rendeltél, kötelesek visszavenni az árut és állni a visszapostázást. Nekem már volt ilyen.
2019. szept. 20. 15:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor szimplán hogy jó értékelése legyen.
2019. szept. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Belinkelek Neked egy cikket, ami megadja a magyarázatot rá, de külön kiemelem az adott részt.


"az eladónak valami egészen másvalamivel kell törődnie:


el kell érnie, hogy a terméke, a brandje a legjobb besorolást kapja az Amazon webáruházában.

Minél egyedibb a terméke, minél jobb az ára, minél több reklámot vesz cégtől és minél jobbak az értékelései, a termék annál előrébb sorolódik a találati listán (ezeken kívül persze az algoritmus még egy tucat szempontot is figyelembe vesz). Minél előrébb van a listán, annál több vevőhöz jut el a termék, így pedig végsősoron az eladó az, aki egyre több pénzt keres. Meg persze az Amazon."



Érdemes elolvasni az egész cikket - roppant tanulságos:

[link]

2019. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó, ez tényleg tök érdekes és hasznos cikk, és már értem ezeknek a hirdetéseknek a logikáját is :)
2019. szept. 20. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!