Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elektronikai boltban ha a...

Elektronikai boltban ha a polcon az ártáblán kevesebb az ár, mint amit a pénztárban mondanak, akkor ugye oda kell adniuk kevesebbért?

Figyelt kérdés

Konkrétan az eset:

Media Markt, jó minőségű bluetooth füles, az ártáblán 2500 forint! Kis kvarckijelzős ártáblácska volt minden termékhez téve. Sejtettem hogy ez téves, de mondom ennyiért nem hagyom ott!

Pénztárnál kiderült: 12.000. forint. Mondom az eladónak, az ártáblán 2500 forint van. Kéri mutassam meg. Menet közben már szabadkozik hogy átárazás alatt vannak stb stb ( magamban mondtam ez engem nem érdekel..)

Odaérve megmutatom neki, és felhívtam a figyelmét hogy ebben az esetben az olcsóbb árat kell a kasszánál kérnie.

Az volt a magyarázata, hogy ez csak abban az esetben van így, ha az ártáblán a termék neve is szerepel. Itt meg csak az ár volt feltüntetve semmi más.

Nem voltam biztos benne hogy ez így van-e, úgyhogy otthagytam.

Kérdésem, hogy ez tényleg igaz, vagy ragaszkodhattam volna e a 2500 forinthoz?



#ár #áruház #ártábla
2019. okt. 4. 12:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%
Igazad van, de van egy kis kapu, minden sunyi boltnál ki szokták írni 3-as betűmérettel egy sarokba a bejáratnál hogy az üzlet/polcok átrendezés alatt vannak.
2019. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
57%

Nem ragaszkodhattál volna. Az E-árcimkén van egy vonalkód is, ami egyértelműen azonosítja a terméket és a hozzá tartozó árat ( Ezt hozza a kassza is ). Lehet más termékhez tartozó ártábla felé töltötték be a terméket, és a termékhez tartozót csak a végén lőtte volna át az árufeltöltő ( bár itt inkább az van, hogy eleve le sem szedte a régi termék árcímkéjét, feltöltés előtt). Függetlenül attól, hogy elvileg a sorrend az, hogy vagy nem teszel ki ártáblát csak a végén, vagy előre átárazod az elektronikus árcímkét.


Anno én is így jártam, karácsonyi hajtás, Acer notebook csomag nyomtatóval, egérrel, táskával. Egyik konfig core2duo 1tb hdd, 2 gb ram, másik cerka kevesebb rammal és 500gb hddvel. Celeron helyére lett betöltve a core2duo,mert a olcsóbbat napi szinten kifosztották, nem is jött aznap utánpótlás, de mire kivitted a másik 3 db-ot hogy ne legyen üresen a polc 1 db-al már a kasszától hívnak, hogy nem 99.000 Ft-ért hozza a a gép, hanem 130-ért és 99-ért követelik, mert az van kiírva.

2019. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
2019. okt. 4. 13:14
 4/23 anonim ***** válasza:
28%

Csak az a nem mindegy, hogy az ártáblán a kifli szerepel és műszaki terméket akarsz venni érte, vagy egyértelműen, a vonalkód , vagy az EAN kód utolsó 4 számjegyével beazonosítható termék van két különböző árral. Akkor valóban az olcsóbb áron kell odaadni. Esetedben feltehetően a termék sem egyezett meg a vonalkód alatt.


Az ártáblán ott van egy vonalkód amivel egyértelműen azonosítható a termék és a hozzá rendelt ár, amit az esel( elektronikus polccimke) digitálisan kijelez.


[link]

2019. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ahogy fentebb írtam itt NEM VOLT termék neve, csak ár, semmi más!
2019. okt. 4. 13:45
 6/23 anonim ***** válasza:
57%
A digitális árcímkén nem is feltétlenül van név, csak vonalkód és ár. A vonalkód alapján azonosítható a termék. Azért is linkeltem a digitális árcímkék képeit. Mindegyiken rajta van egy "esel" vonalkód. de nem mindegyiken van terméknév csak az ár digitálisan kijelezve és egy vonalkód. Az ár, az amit a vonalkód alapján ír ki az árcímke. a vonalkód meg tartalmazza a termék adatait. Ami lehet teljesen más is, mint ami azon a polcon van, ahol a címke fel van rakva.
2019. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Okè ott a vonalkód. Az alapján beazonosítom a terméket stimmel. Akkor még mindíg ott tartunk hogy 2000 forintért van kirakva az a termék!

Jogosan hivatkozott e az elado arra hogy nincs ott a termék neve, ez a kérdésem!

2019. okt. 4. 14:23
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
Hogyan azonosítottad a terméket a vonalkód alapján? Ha egyezett a termék adataival az azonosítás során akkor a kisebb összegért kellett volna odaadnia.Csak az a kérdés hogy Te hogy tudtad azonosítani?
2019. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha egyértelmű a jelölés. Tehát ha csak egy ár van kiírva és felette a polcon van "valami" akkor nem. Viszont amennyiben egyértelmű, hogy az árkiírás a termékhez tartozik (tehát ki van írva a neve, az EAN kódja, stb..) akkor igen.
2019. okt. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Tegyük rendbe kicsit mert elbeszéltünk egymás mellett 🙂

Bak Norbert: én a világon semmit sem azonosítottam, csupán a Te felvetésedre válaszoltam teoretikusan, tehát HA ellenőrzöm a vonalkódot és stimmel, akkor még mindíg ugyanott tartunk, tehát 2500. forintért van kirakva a termék. Ilyen esetben teljesen mindegy a pénztárban mennyit ír ki a gép!

De az én esetemben nem volt az áron ( 2500 ft ) kívül sem név sem termék neve, sem vonalkód CSAK a 2500 forint!

2019. okt. 4. 14:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!