Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet diákmunkázni CSAK...

Lehet diákmunkázni CSAK iskolai szünetben?

Figyelt kérdés

Márciusig össze kéne szednem kb 30-40 ezer forintot diákmunkával. Telefont szeretnék venni de megvárnám amíg kicsit lejjebb megy az ára, 30ezrem már van apáék pedig 80-90ezret adnának bele, így magamtól kell megkeresnem valahogy azt a pénzt.


Iskolai időben inkább a tanulásra koncentrálnék, mivel az sokkal fontosabb, ezért csak őszi/téli/síszünetben tudnék menni. Van egyátalán olyan hely, ahol ennyi időre is megengednék, hogy dolgozzak?


Gorskajáldába nem szívesen dolgoznék (elég rosszakat hallottam az ismerőseimtől). Ha lehetséges ilyen nyugisabbra gondoltam (pl árufeltöltő, adatrögzítő), de nem hiszem, hogy felvennének, ha tudják, csak pár hétig maradnék.


Takarítás, kutyasétáltatás, újságosztás, felesleges cuccaim eladása az amiről már hallottam és majd csinálám, de ezekért kb mennyit kapnék? És hogyan valósíthatóak ezek meg? (Csak felcsengetek vkihez, hogy kellene-e? Az nem bukóság?)


Ha van jobb ötletetek, tapasztalatotok, hogy mit tudnátok ajánlani azt nagyon megköszönném! ^^

(Köszi, hogy végigolvastad!)



2019. okt. 6. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Miért van szükséged 150 ezer forintos telefonra?
2019. okt. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

Kettes, nyugodj meg, el ne ájulj.

2019. okt. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Egyes, gondolj bele, van aki megveszi hitelre a 250 ezreset.

Nagy az isten állatkertje :)

2019. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

30-40 ezer Ft-hoz nem kell heteket diákmunkázni, pár nap alatt megvan. 1000-1200 Ft-os órabér alatt már nem nagyon találni diákmunkát.


A 150 ezres telefon meg gondolom, iskolában menőzéshez kell. Hiszen egy 40-50 ezres telefon nem tudja megadni mindazt, amire egy gyereknek szüksége lehet.

2019. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kettes, "addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér" típusú neveltetésben részesültem, csak kíváncsi voltam miért kell gyerekeknek 150 ezres telefonnal mászkálni :)
2019. okt. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Eddigi, nem a kérdésemre válaszoló személyeknek üzenem: a telefon nem a menőzés miatt kell, egyszerűen csak szeretnék egy olyan készüléket ami szép képet készít! A döntésem pedig nem végleges, az is lehet, hogy egy 100ezer alattit fogok választani, ha a kamerája olyan jó vagy jobb, mint ennek. (ha tudtok ajánlani olyan telefont, amit érdemes lenne megnéznem, azt szívesen fogadom)


A diákmunkás kérdésemre válaszoljatok légyszíves! Úgy gondolom nem olyan stíusba írtam a mondandóm, hogy ezt megérdemelném. A szüleim kérése pedig teljesen érthető, 17 éves vagyok, lassacskán meg kell tanulnom, mennyi energia van egy adott összeg mögött.


Szóval az eredeti kérdés: Milyen DIÁKMUNKÁT ajálanátok nekem?

2019. okt. 6. 16:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Írtam fentebb, hogy egy ekkora összeg diákmunkából kb. 4-5 nap alatt meglehet. Elmész dolgozni négy délutánt (van rá majdnem fél éved), annyit a legrosszabb helyen is kibírsz és kész. Az iskolaszövetkezetnek meg nem kell az orrára kötni, hogy pár napot dolgoznál csak, ha megvan a pénz, max. közlöd, hogy nem mennél többet, mert közbejött valami/találtál más munkát stb.


A felcsengetéses dolgot felejtsd el, inkább ismerősök körében kérdezősködj. Felesleges cuccokhoz eladásához vannak tematikus Facebook-csoportok vagy Vatera.

2019. okt. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Már ugyan jópár éve, de anno a testvérem is először csak egy téli szünetet dolgozott végig. Úgy rémlik, 9 nap volt, az 72 óra, és bár fogalmam sincs, most mennyit fizetnek a diákmunkára, de 30-40 ezer szerintem kijön már ebből.

Karácsony környékén pedig nagyon mennek az árufeltöltős diákmelók, mert az átlagosnál jóval nagyobb a forgalom, a dolgozók egy részét pedig elengedik szabira. Szóval szerintem ez simán kivitelezhető.

2019. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehet. De gyakorlatilag a legtöbb helynek állandó emberek kellenek, alkalmi munkák meg nem fognak feltétlenül iskolaszünetekre esni.
2019. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
oké köszönöm szépen ^^
2019. okt. 6. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!