Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megszűnik a tanulói jogvisz...

Ha megszűnik a tanulói jogviszonyom, meddig tudok diákmunkázni?

Figyelt kérdés

Magánjellegű okok miatt otthagyom az iskolát, tehát jövő héttől valószínűleg nem leszek diák.


Elég sokat diákmunkázom, még szeptemberben leadtam oda az igazolásaimat, hogy diák vagyok.. Azok ettől függetlenül érvényesek maradnak október 31-ig, vagy szólnom kell nekik, hogy megszűnt a jogviszonyom és így nem tudok tovább dolgozni? Ha tovább dolgoznék, akkor lenne gondom a NAV-val?


A TB-ről is több variációt olvastam.. Egyik helyen azt írták, hogy a megszűnéstől 45 napig kapom a TB-t, a másikon pedig azt, hogy október 31-ig. Melyik a valós?


Szerencsére szeptembertől ismét diák leszek, úgyhogy csak addig kellene megoldanom a dolgokat :)


Előre is köszönöm a válaszokat!! :)


20L


2018. márc. 11. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Tanulói jogviszony végéig
2018. márc. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság tanulói/hallgatói jogviszony esetén a diákigazolványra való jogosultságig tart.


Tanulói jogviszony esetén a diákigazolványra való jogosultság október 31., ha a jogviszony a második félévben szűnt meg, március 31., ha az első félévben. Hasonló a felsőoktatás is, csak ott eleve félévekre szól a jogviszony, így a tavaszi félévben megszűnt jogviszony esetén október 31., ősziben március 31.


Mivel az iskolaszövetkezeti munkavállalás az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságból van levezetve, ugyanezek a határidők a "diákmunkára", amikor megszűnik a jogviszony.


Megjegyzem, az eü. szolgáltatásra vonatkozó 45 napos türelmi idő ettől függetlenül érvényes, így járulékot csak december 16-tól ill. május 16-től kellene fizetni.

2018. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2018. márc. 11. 14:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mész passzív félévre, amelett tudsz diákmunkázni
2018. márc. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egyetemen vagyok, hanem OKJ-n. :(
2018. márc. 12. 11:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Most azon gondolkozom, hogy nekem a kiiratkozásnál valószínűleg vissza kell majd adnom a diákigazolványomat.. Ebben az esetben is minden október 31-ig érvényes?
2018. márc. 12. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!