Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Létezik ilyen állami támogatás?

Létezik ilyen állami támogatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Sajnos nem vettek fel elsőnek egyetemre.

Így ebben az évben biológia/kémia magántanárhoz járok. Nagyon költséges, mivel mellette nyelveket is tanulok, ez kb heti szinten majdnem 30.000ft

Állást csak részmunkaidőben tudok vállalni, a tanulnivaló miatt csak erre van lehetőségem, ez persze nem kínál túl sokat. Ismertek olyan támogatást esetleg, ami ilyen esetben igénybe vehető? Egyszerűen nem várhatom el a szüleimtől, hogy ekkota támogatást nyújtsanam másik 2 testvérem mellett. Neten már keresgéltem, de nem találtam sajna semmit.



2019. okt. 7. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Az nem elég, hogy ingyen tanulhatsz bölcsödétől az egyetemig? Mit akarsz még?
2019. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy feltettem a kérdést :)
2019. okt. 7. 16:35
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

"Állást csak részmunkaidőben tudok vállalni, a tanulnivaló miatt csak erre van lehetőségem,"


Miért is? Mások is tanulnak munka mellett. Sőt, láttam már olyant, hogy még gyereket is nevelt mellette - na az már tényleg bűvészmutatvány .-)

Rendes 8 órás állásban a garantált bérminimum nettó 120 ezer ft - abból pont kijönne a heti 30 ezer ft.


Amúgy bocs, de ha nem volt elég jó a tanulmányi eredményed és nem jutottál be, akkor nyilván nem tanultál eddig eleget - nem értem, miért az államnak kéne emiatt támogatni?

Magántanárnál való tanulást meg egyáltalán nem szokás támogatni.

2019. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Termeszetesen nincs
2019. okt. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Teljesen megértem az előző állítást. Nyílván láthatatlanban mindenki azzal dobálózik ami csak eszébe jut, azonban biztos vagyok benne hogy egy olyan középiskola, amely 1-1 kémia illetve biológiatanárt képes csak biztosítani,közel sem képes egy olyan szintet hozni, mint egy esetleges másik. A gyereknevelés már más kérdés. Idősebb korban azért esetlegesen egy biztos állás mellett még megoldható, hamár "csak" a szakmak irányultság elérése a cél. Ellenkező esetben nem vállalnék gyereket amíg nem tudnék egy számára is élhető életet kínálni.

Továbbra sem gondolom, hogy a kérdésem akár etikailag is bármilyen kérdést felvetne, elvégre az vesse az első követ, aki egy létező ilyesmi támogatást nem használna ki. :)

Ugyanakkor nyílván, az oldal anonim, ehhez pedig társul a tény, hogy nincs lehetőségünk a háttérinfók megszerzésére. Mindezektől függetlenül, bárki megbántása nélkül, én képmutatónak gondolom az előző válaszokat. Ugyanakkor elcsépeltnek gondolom a szavakat, az oktatási rendszer ingyenességével kapcsolatosan.

2019. okt. 7. 17:02
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
A tanuláshoz nem kell magántanár, csak a se.g.ged.
2019. okt. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

"Továbbra sem gondolom, hogy a kérdésem akár etikailag is bármilyen kérdést felvetne,"


De igen. Tudod, az a probléma az ilyen kérdésekkel, hogy az ÁLLAMTÓL, azaz másoktól várod a megoldást.

Tedd oda magad, tanulj, küzdj és akkor lesz eredménye.

Az nagyon szép, hogy nem akarod a szüleidet terhelni vele és dolgozol, de hidd el, nyugodtan elmehetsz 8 órás állásba.


Igen, valóban nincs megfelelő tanítás az iskolákban, de van internet, számtalan lehetőség a tanulásra, akár ingyenesen is - rengeteg teszt, stb.


U.i:3-as vagyok és nem a levegőbe beszélek: gimnáziumban, érettségi évében el kellett mennem hajnalban újságot hordani, mert anyám nem fizette a lakásrezsit és úgy jártak hozzánk a végrehajtók, mint más a közértbe.

Volt, mikor elaludtam az órán, az osztálytársaim ébresztettek fel, hogy feletetni akar a tanár, - de leérettségiztem!! :-)

Szóval tudom, miről beszélek, nem látatlanban ítélkezem.

2019. okt. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én akárcsak a hetes, szintén már a gimi mellett dolgoztam 8 órában. Heti 3nap plusz hétvégén dolgoztam délután kettőtől este 10ig.
2019. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Angolból középszinten és matekból emelt szinten érettségiztem újra, miután nem vettek fel elsőre. Matekból jártam magántanárhoz, de ott is heti 4 órát vettem talán olyan 8 ezer forintért, néhány évvel ezelőtt. És azt sem úgy, hogy szeptembertől egészen májusig, végig, az érettségiig. Nagyon önállótlannak kell lenni a tanulásban, hogy ilyen sok órára legyen szükséged, ami heti 30 ezer forintba kerül. Ha tényleg érdekel és valamilyen formában ezekkel akarsz foglalkozni, akkor nem ilyen nehéz dolog a tanulás, pláne úgy, hogy kis túlzással májusig tiéd a világ minden ideje.
2019. okt. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Én akkor szereztem sz első diplomámat, amikor mindenkinek, annak is, aki államira járt, tandíjat kellett fizetnie, nappalira jártam és heti 20 órában (10-10 óra szombat és vasárnap, de kereskedelem, úgyhogy volt az 12-13 is). Azóta a 4. diplomámat próbálom most megszerezni, munka mellett, persze ez is fizetős. Úgy, hogy kb 21 éve dolgozom, adót fizetek. Szóval, te meg ingyen pénzt akarsz, mert nem vagy képes egyedül tanulni.

Ne haragudj, de nincs jogod felháborodni.

Menj el dolgozni, Meki és társai rugalmas munkaidőbeosztás mellett akár bruttó 1400-1700 Ft/ órát fizetnek, ebből bőven meglesz a heti 30k!

2019. okt. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!